מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


טיפים לעבודה מול חברות סיעוד


במידה וקיבלתם אישור להעסקת עובד זר בתחום הסיעוד כעת עליכם למצוא עובד מתאים. בין אם החלטתם למצוא בעצמכם עובד זר, באמצעות האינטרנט או באמצעים אחרים, ובין אם החלטתם לפנות אל לשכת השמה שמטפלת בהבאת עובדים זרים יהיה עליכם לעבוד עם חברת סיעוד: גם אם מצאתם לבד את המטפל המתאים עליכם לרשום אותו בלשכה שקיבלה את אישור המדינה. להלן כמה נקודות שכדאי לשים אליהם לב כאשר בוחרים חברת סיעוד:

  1. האם לחברה יש אישור: חברת סיעוד חייבת להיות בעלת אישור מתאים מטעם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה; מומלץ לבקש לראות את הרישיון הזה בעיניים ולא להסתפק בהבטחות של אנשי החברה.  

  2. האם החברה היא ספקית מורשית של הביטוח הלאומי: הביטוח הלאומי עובד ישירות עם כמה וכמה חברות סיעודיות; הדבר עשוי ללמד על איכות ועל מקצועיות אם כי אין זו הוכחה מוחלטת שמדובר אכן בחברה טובה.  

  3. אילו שירותים מעניקה החברה: חברת סיעוד עשויה לתת שירותי ייעוץ שונים בתחומים רבים הנוגעים לטיפול סיעודי ולהעסקת עובדים זרים. חשוב גם לבדוק מה החברה מציעה במקרים של בעיות ובמידה ויש להחליף את העובד עקב חוסר התאמה או כל בעיה אחרת.  

  4. אילו תשלומים נגבים מכם: חברת סיעוד רשאית לגבות אך ורק דמי השמה – וגם זאת רק במידה והיא זו שמצאה עבורכם את המטפל – ודמי טיפול בהתאם לסכומים הקבועים בתקנות. כל סכום אחר שחברה מבקשת לגבות מכם צריך להדליק אצלכם נורה אדומה.  

  5. המלצות של לקוחות קודמים ועכשוויים: הדרך הטובה ביותר לדעת אם החברה הזו מתאימה לכם, איכותית ומקצועית היא לבדוק עם לקוחות שכבר השתמשו בשירותים שלה. כדי לוודא שלא מדובר בהיסטוריה עתיקה אלא בצורת עבודה עכשווית כדאי להתייעץ עם לקוחות שמסתייעים בשירותי החברה הנידונה גם באופן עכשווי.  

  6. שיטות העבודה של החברה: נסו לברר כיצד מגייסת חברת סיעוד זו את העובדים שלה, מהם הקריטריונים שלה להעסקת עובדים זרים והאם היא מספקת השתלמויות והעשרה לעובדים הללו. נסו גם לגלות יותר על מהות יחסי העבודה בחברה והימנעו ממקום שבו העבודה מבוססת על יחסי עבודה עכורים באופן מתמשך וסיסטמתי.  

  7. שירות וסיוע: חברת סיעוד איננה רק אמצעי למציאת עובד זר ותו לא. חשוב לבדוק האם החברה תישאר אתכם בקשר טוב ותסייע בידיכם במקרה הצורך. אתם אמנם זקוקים קודם כל ומעל הכול למטפל סיעודי מתאים ומקצועי אבל אתם גם זקוקים למי שיוכל לסייע לכם בהמשך, לתת לכם מענה במקרים מיוחדים ולייעץ לכם במקרה הצורך.  

 
+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . טיפים לעבודה מול חברות סיעוד - ציון 5/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

51886

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה