מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


כל עובדי הסיעוד האפשריים


סביר להניח שעבור ההורים הכול כך יקרים שלנו היינו רוצים להכיר את כל עובדי הסיעוד שיש ומתוכם למיין, לסנן ולבחור בקנאות את הטוב ביותר. לרבים מאתנו אין את הזמן לפגוש אפילו כמה עובדים ולרוב אנחנו תולים תקוות בכך שהעובד הראשון שמצאנו יהא המושלם עבורנו.

ובכל זאת, הכתבה הבאה מטרתה שתכירו את שתי האפשרויות העיקריות וכן תקבלו מידע על ההיבטים השונים של כל אפשרות בצורה שתסייע לכם להחליט ולבחור. לכל מטבע יש שני צדדים ולכן לכל אפשרות יש גם יתרונות וגם חסרונות. סביר להניח שלכל אחד מאתנו יש צרכים שונים ולכן ההכרות עם היתרונות ועם החסרונות תאפשר לכם לקבל החלטה שקולה ומתאימה יותר.

עובדי סיעוד זרים

עובדי סיעוד זרים הם נפוצים ומבוקשים מאוד בארץ. תחום הסיעוד לקשישים הוא תחום תובעני שדורש מהעובד התמסרות רבה, הן ברמה הנפשית והן ברמה הפיזית, מבחינת כמות השעות ואינטראקציית הטיפול בקשיש.

פניות פיזית: המרחק הפיזי מהמשפחה המצויה מעבר לים מותיר זמן רק שמוקדש כל כולו לעבודה, כמו גם מטרת ההגעה היא לטובת עבודה כך שהפיות הממשית מבחינת הזמנים היא בהחלט יתרון שראוי לשים עליו את היחס.

הבדלי תרבות: ברמה הזו ניתן לדבר גם על יתרון וגם על חיסרון. החיסרון הוא שלא אחת ההבדלים הבין תרבותיים יוצרים פערים בנושאים מסוימים שיכולים לגרום לתסכולים ולאכזבות. ברמת היתרון, אין ספק שמרבית העובדים הזרים מגיעים ממדינות בהם מדד הסטרס רחוק מהמונחים בהם אנו מתקיימים כאן בישראל ולכן אורח הרוח שלהם רב יותר בשל ההבדלים במציאות ממנה כל אחד מאתנו מגיע.

עובדי סיעוד מקומיים

לרבים מכם זו לא נראתה אופציה אבל שימו לב שהיתרונות והחסרונות אינם רחוקים מאלו של העובדים הזרים ואכן מדובר באופציה ראויה בהחלט שיש לשים עליה את הדעת בעת בחירת האיש החשוב שיטפל בהורינו.

תרבות ישראלית: ההכרות עם השפה והתרבות היא אכן יתרון שמייצר אצל עובדים מקומיים את הידיעה מה מצופה מהם ועם זאת, כמו כל עובד, לא תמיד הם עושים שימוש בעצם הידיעה הזו ובכל זאת, זה יהיה לא הוגן להתעלם מהעובדה שאנחנו מחנכים לקדושת המשפחה שחסרה במקומות רבים בעולם ומתוך כך נגזרים עקרונות של חמלה וחום שלא תמיד משתלבים עם הרמה המקצועית הגבוהה של עובדים זרים ועל כך יש לשים את תשומת הלב בעת הבחירה.

חיים נוספים: עובדי סיעוד מקומיים מקיימים לרוב חיים אישיים מקבילים, אם ברמה המשפחתית ואם ברמה החברתית. המחויבות לחיים הפרטיים צריכה לבוא לידי ביטוי עם המחויבות הממשית לטיפול הסיעודי בקשיש, הן מבחינת השעות והן מבחינת הפניות הרגשית והמנטלית לטיפול בו. יש לשים את המקום הראוי גם לחיים הפרטיים בעת בניית תכנית הטיפול ולהבהיר את הציפיות בצורה גלויה כך שתצטמצמנה האפשרויות לאי הבנות למיניהן.
+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . כל עובדי הסיעוד האפשריים - ציון 4/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

51884

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה