מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


כמה צריך לשלם למטפל סיעודי


עדכון מה - 1.12.2017: הפעימה השלישית להעלאת שכר המינימום נכנסה לתוקפה ב - 1.12.2017 ושכר המינימום עומד כעת על 5300 ש"ח לחודש, 212 ש״ח ליום ו 28.49  ש״ח לשעה.

העלאה הזו משפיעה באופן ישיר על כלל התנאים הסוציאליים של העובד הזר ומייקרת את התשלומים עבור פיצויים, פנסיה, ימי חופשה ועוד. זו הפעימה השלישית מתוך שלוש. במקביל הועלו הסכומים אותם ניתן לקזז ממשכורת המטפלים.

מאמר זה מבוסס על זכויות עובדים זרים כפי שהן מתוארות באתר משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

כמה משלמים למטפל סיעודי הינה שאלה חשובה בה אנו נתקלים לעיתים קרובות. ישנם שלושה סוגים של תשלומים: משכורת חודשית, תשלום מיוחד עבור עבודה ביום החופשי (או ימי חג) ותשלומים שנתיים.

משכורת חודשית

בשל העלאת שכר המינימום במשק, השתנה גם חישוב השכר למטפלים סיעודיים. החישוב כולל משכורת בסיסית וקיזוזים שונים, עד ל 25% בלבד מהמשכורת החודשית. משכורת המינימום לשנת 2017 הינה 5300 ש"ח לחודש, מסכום זה ניתן לקזז:

  • שכר דירה* – משתנה בהתאם לאיזור המגורים, בין 120 ל-220 ש"ח לחודש
  • ביטוח בריאות עד לסך 124.70 ש"ח לחודש
  • הוצאות כלכלה עד לסך 500 ש"ח לחודש
  • הוצאות נוספות - עד 78 ש״ח לחודש
סה"כ השכר החודשי למטפלים זרים עומד בערך על 4430 ש"ח (משתנה בשל הקיזוז בשכר הדירה). מסכום זה יש לשלם דמי כיס בסך 430 ש"ח לחודש, אותם משלמים כל שבוע. בסופו של דבר יש לשלם בסוף החודש, עד ל-10 בכל בחודש, סכום של 4000 ש"ח.
*צרו קשר עם חברת הסיעוד שלכם כדי לקבל את סכום הקיזוז המדויק של שכר הדירה באיזור מגוריכם.

 

תשלום עבור עבודה ביום החופשי וימי חג

המטפל הסיעודי שלכם זכאי לתשלום מיוחד על עבודה בחגים לפי הלאום שלו. בנוסף, הוא או היא זכאים לתשלום על עבודה ביום החופשי שלהם (למרות שכאן יש סתירה מובנית בחוק. מצד אחד חייבים לאפשר לעובד סיעודי, כמו כל עובד, יום מנוחה שבועי. מצד שני החוק אוסר על העסקת עובדים זרים בתור מחליפים, שכן יש להם רישיון עבודה עבור מטופל אחד בלבד. בכל מקרה, חייבים לשלם לעובדים אם הם עובדים ביום המנוחה שלהם).
לפי פסיקה שניתנה ע״י בית הדין הארצי, יום מנוחה של עובד זר מוגדר כ 25 שעות רצופות, בדרך כלל ממוצאי שבת עד יום ראשון בערב. התשלום עבור עבודה ביום החופשי הינו שכר מינימום כפול 150 אחוז. אין חובה לשעתיים מנוחה במהלך היום.
התשלום עבור עבודה ביום חג לאומי הינו 360 ש"ח ליום.

פנסיה, תשלום עבור חופשה שנתית ותשלום עבור יום הבראה

פנסיה  - צבירה חודשית בשיעור של 12.5% מהמשכורת, כאשר המטפל מפריש 6% (אותם ניתן לנכות משכרו) ועוד 6.5% מהמעסיק. סכום זה יישמר בקרן מיוחדת או חשבון בנק ייעודי, וינתנו למטפל עם סיום ההעסקה או עם עזיבתו את ישראל.

הבראה – לאחר שנת העבודה הראשונה העובד זכאי ל – 5 ימי הבראה. בשנה השנייה והשלישית 6 ימים, בשנה הרביעית עד העשירית – 7 ימים. תשלום עבור יום הבראה – 378 ש"ח ליום.
חופשה שנתית - 14 ימי חופשה נטו (לא כולל יום המנוחה השבועי). חישוב התשלום עבור חופשה שנתית: השכר החודשי (כולל דמי כיס) מחולק ב 25 (ימי עבודה בחודש) ובלבד שלא יפחת ממינימום של יום עבודה אחד.

*האמור הוא המלצה ולא מהווה יעוץ משפטי בשום צורה שהיא. צרו קשר עם חברת הסיעוד / תאגיד שלכם במקרה של שאלות ספציפיות.
+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . כמה צריך לשלם למטפל סיעודי - ציון 5/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

51402

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה