מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


מטפלת סיעודית - כמו אוויר לנשימה


העסקת מטפלת סיעודית בישראל כמוה כהעסקת כל עובד, בכל מקום עבודה מסודר ומאורגן מבחינת תנאי העבודה, תנאי השכר, עלויות המעביד וזכויות המטפלת. העסקת מטפלת סיעודית ללא היתרים, וללא מתן זכויות סוציאליות מלאות, היא עברה פלילית ונזיקית שיכולה לעלות למעסיק אותה אלפי שקלים ואפילו יותר מכך, כך שרצוי מאוד להתנהל בתחום זה ברגישות הראויה, באופן חוקי וללא רצון להפר את הזכויות ואת ההטבות המגיעות לה על עבודתה הקשה, הסיזיפית והמייגעת.

מעבר לאלמנטים הבסיסיים, המחויבים על פי חוק ודין, משפחות רבות המעסיקות מטפלות סיעודיות לצורך טיפול והשגחה על יקיריהן הקשישים, המבוגרים או המוגבלים, מודעות לקושי ולאינטנסיביות הניכרים הנדרשים מהמטפלות הללו, כך שהן גם מוסיפות להן עוד שעות מנוחה והתאווררות, מעבר למחויב בחוק, כך שיוכלו להתרענן, לשאוף אוויר צח ונקי מחוץ לדירה הסגורה והחמה, לבלות עם עצמן או עם חברות מדי פעם ובאופן כללי, לחזור מלאות מרץ, אנרגטיות ושבעות רצון לטיפול בקשיש.

מכיוון שמטפלת סיעודית מחזיקה בידיה, למעשה, כוח רב והשפעה על מצבו של המטופל ועל אורחות חייו, הרי ששמירה על זכויותיה מחד ועל שביעות רצונה מאידך צריכה להיות בראש מעייניה של משפחת המטופל, ובמקרים רבים, ללא כל קשר, הופכת מטפלת סיעודית לאב או לאם קשישים לבת בית ולחלק מהמשפחה לכל עניין ודבר, במיוחד כאשר מדובר על תקופה ארוכה של התרועעות ושהייה עם המטופל.

הוצאת מטפלת סיעודית מבית המטופל, ולו לכמה שעות, מעבר למה שנהוג וצריך להעניק לה, משמעותה שינוי שגרת היומיום של מי מבני המשפחה שצריכים להחליף אותה, ומכיוון שמדובר על מטופל סיעודי שזקוק להשגחה קבועה, הרי שאי אפשר להתעלם מהעניין הזה של החלפת המטפלת בבן משפחה כלשהו, או, כאשר מדובר על עובדת וותיקה ואמינה, לעיתים אפשר לסמוך על מישהי שמגיעה במקומה, לשלם לה עבור השעות ולשחרר את העובדת הקבועה לכמה שעות של חופש, שעות שישתלמו מאוד בטווח הזמן המיידי והארוך, כאשר העובדת תהיה מרוצה, נינוחה ומלאת רצון לגמול למשפחה המתחשבת והנחמדה. כל עוד אין דרישות חריגות ויוצאות דופן, כדאי לאפשר למטפלת את התענוגות הקטנים הללו מעת לעת.+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . מטפלת סיעודית - כמו אוויר לנשימה - ציון 5/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

51832

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה