מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


מכון בדיקת שמיעה – שלבים בבחירת מכשיר שמיעה


אם אתם חוששים שחבר משפחה סובל מירידה בשמיעה ולא יודעים איך לדבר על זה ומה לעשות דעו שאתם לא לבד. קרובי משפחה רבים שמים לב שקרוב משפחה שלהם אינו שומע דברים שאתם אומרים לו ממש מולו, או מתחיל להפעיל את הטלוויזיה בווליום כה גבוה עד אפילו השכנים מתלוננים על כך. אולי, אפילו, ניסיתם לדבר אחרי התלבטויות רבות עם אותו חבר או קרוב משפחה שיש לו, ככל הנראה, ירידה בשמיעה אך הוא לא הסכים להודות בבעיה ואתם לא יודעים מה לעשות. ייתכן ואתם מודאגים וכועסים על עצמכם שלא עזרתם לחבר או לקרוב המשפחה לטפל בנושא. יש אנשים רבים שעוברות שנים עד שהם מודים ומטפלים בירידת איכות השמיעה ובינתיים איכות חייהם נפגעת ונהרסת. מחקרים מראים שבממוצע אדם מתחיל להרכיב מכשירי שמיעה 7 שנים לאחר שהעירו לו על בעיה אפשרית בפעם הראשונה!

יש כמה סימנים שמצביעים על האפשרות כי לכם או לקרוביכם יש ירידה באיכות השמיעה. במקרה שחלק מהסימנים באים לידי ביטוי, כדאי לשקול ברצינות לפנות אל מכון בדיקת שמיעה. מכון בדיקת שמיעה ייתן לכם תשובות חד משמעיות ויבדוק האם יש ירידת איכות שמיעה או אין ירידת איכות שמיעה. מכון בדיקת שמיעה הוא המקום המרכזי, והיחיד, שיכול לתת אבחון חד משמעי לגבי בעיה קשה זו.

חשוב מאוד ללכת אל מכון בדיקת שמיעה אם, למשל, אתם שמים לב שאתם או קרוביכם שואלים פעמים רבות אנשים מה הם אמרו כי הם או אתם מתקשים לפתע להבין ולשמוע מה נאמר. לעתים, כאשר יש רעש רקע בסביבה, אתם שמים לב שאתם או בן משפחתכם לא מצליחים לשמוע היטב את מה שנאמר סביבכם. לעתים נדמה לכם, או לקרוביכם, שאנשים ממלמלים ומדברים חלש ואתם מתרגזים וכועסים על אנשים ומאשימים אותם שאינם מדברים ברור. עוד סימן הוא הפעלת רדיו וטלוויזיה בווליום גבוה מאוד.

אם אתם או קרוביכם מקבלים הערות כי הווליום של הטלוויזיה גובה מדי כדאי לשקול פניה אל מכון בדיקת שמיעה. לעתים אתם או קרוביכם לא מצליחים לשמוע מה נאמר בטלפון, או לא שומעים לפתע את השעון המעורר. אין סיבה שאתם או קרוביכם תחושו מוגבלים ותסבלו מאי נעימות. חשוב לטפל בבעיה לפני שתחמיר, חשוב לפנות אל מכון בדיקת שמיעה ולקבל אבחון מקלינאית תקשורת שתבחן את מצב השמיעה והאם יש התדרדרות במצבה, ותדע להכין תוכנית טיפול או סיוע בהתאם.
+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . מכון בדיקת שמיעה – שלבים בבחירת מכשיר שמיעה - ציון 5/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

51832

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה