מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


עובדים זרים - כל היתרונות בפנים


מדינת ישראל היא מדינה שהולכת ומתבגרת, הולכת ומזדקנת, ותוחלת החיים בה למרות כל הקשיים, המלחמות, הלחצים והבעיות, הולכת ועולה עם השנים. כל אלו מביאים למצב שבו יש צורך הולך ומתגבר בהבאת עובדים זרים סיעוד ובהגדלת המכסות לייבוא מטפלים ומטפלות ממדינות אחרות, בעיקר מקרב מדינות עניות יותר, כאלו שבהן התרבות והמסורת הן של דאגה ותמיכה פיזית ויומיומית בקשישים ובנזקקים לתמיכה סיעודית מקיפה.

למרות שיש מספר מגוון של לאומים, עמים ומדינות מהן מגיעים המטפלים הזרים, הרי שבראש ובראשונה, כאשר מבקשים לדון בתחום זה או לעסוק בו, עולה לראש אותה מטפלת פיליפינית שקטה ומנומסת שצמודה, תמיד, לקשיש או לקשישה בכיסא הגלגלים או עומדת בתור בסופר המקומי עם רשימת קניות מסודרת וסכום, עוד יותר מדויק, לתשלום ולא בכדי מטפלת פיליפינית היא הדמות הראשונה שעליה אנו חושבים, הנתונים מראים כי רוב רובם של העובדים הזרים הבאים לעבודות סיעוד וטיפול בקשישים הם ממדינת הפיליפינים ומקרבם, רוב הבאים הן נשים ולכן לראות מטפלת פיליפינית בחוצות הערים, הפארקים, השדרות והאתרים השונים זה אינו חיזיון נדיר אלא נהפוך הוא, חיזיון נפוץ שכולם כבר הורגלו והתרגלו אליו.

היתרון של העסקת עובדת פיליפינית הוא, מלבד היותה מסורה לעבודתה ובעלת כוחות נפש ותעצומות נפש לטיפול באנשים סיעודיים ונתמכים, גם בידיעת האנגלית שלה, לפחות ברמה בסיסית, מה שמקל על התקשורת הראשונית והבסיסית בינה לבין המטופל או משפחתו. רבות מהמטפלות המגיעות ממדינות הבלקן או ממזרח אירופה לוקות בידיעת השפה האנגלית ובאם לא מדובר על מטופל דובר רוסית, רומנית או מולדבית, הרי שחלק מהותי מתהליך השיקום והטיפול, המדובר על חוויית התקשורת והשיחה, ייפגע.

להעסקת עובד זר סיעודי, ובמיוחד להעסקת מטפלת פיליפינית, ישנם יתרונות רבים ומומלץ לנצל אותם לטובת המטופל הסיעודי ולטובת בריאות הנפש ושלוות הנפש של המשפחה המודאגת והאוהבת.


+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . עובדים זרים - כל היתרונות בפנים - ציון 5/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

51832

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה