מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


:עובדים זרים סיעודיים הנחיות לקראת פסח


מטפלים סיעודיים בבתי קשישים או נתמכים סיעודיים אינם עובדי משק בית ואינם משרתים. הם נמצאים בביתם של המטופלים למטרת סיוע, עזרה וטיפול בהם ובצרכיהם השוטפים, וככאלו הם הופכים, ברבות הזמן, לחלק אינטגראלי ומשמעותי מחיי הבית והמטופל. לקראת החגים, ובמיוחד לקראת חג הפסח, על משפחות המעסיקות עובדים זרים סיעודיים להנחות אותם ולהדריך אותם לגבי מנהגי החג, כלליו וההתנהלות היומיומית בו, במיוחד בבתים בהם המסורת והשמירה עליהם חשובות.

חשוב להבין, וגם לזכור, כי עובדים זרים סיעודיים אינם בקיאים בהלכות החגים והמועדים היהודיים השונים, במיוחד עם זו להם תקופת עבודה ראשונה או התחלתית, כאשר מדובר על עובדים ותיקים, כאלו שעברו מספר שנים עם מטופלים ישראליים, ניתן להניח כי הם מודעים לניואנסים ולדקויות של כל אירוע, חג או מועד, אך גם אז כדאי לשבת איתם, להסביר להם ולהדריך אותם כיצד להכין את הבית, את המטבח, את המטופל וגם כיצד להתכונן בעצמם ליום או לשבוע של החג (איסור אכילת חמץ ושימוש בכלי מטבח לצורך בישול, במקרה של חג הפסח, למשל).

למרות חג הפסח והמטלות הכרוכות בו, אסור להזניח את צרכי המטופל והטיפול השוטף בו רק בשביל להבריק ארונות או חלונות, כך שרצוי שבני המשפחה יטו שכם וכתף ויגיעו לסייע ליקירם, וגם למטפל הסיעודי, על מנת להבטיח כי הכל יתנהל על הצד הטוב ביותר, גם מבחינת המטופל, גם מבחינת המשפחה וערכיה וגם מבחינת העובד, שמוטלת עליו אחריות כפולה ומכופלת בתקופות אלו.

חשוב מאוד גם לתאם את זמני החופשות של עובדים זרים סיעודיים עם תאריכי החג השונים, מכיוון שגם להם יש חגים וגם להם יש את הזכות לנצל ימי חופשה. תיאום מוקדם ועריכת לוח זמנים מסודר לימי החג מראש, יסייעו לשני הצדדים להגיע לעמק השווה ולא לפגוע באף אחד. נהוג להציע לעובדים תשלום מיוחד עבור עבודה ביום חג או להיערך בצורה משפחתית לשהייה או לאירוח הקשיש ביום שבו העובד נמצא בחופש. כדאי, כהמלצה חמה, לרכוש מתנה או שי צנוע למטפל בחג, כדי לגרום לו הרגשה טובה ולהביע הערכה לעבודתו הסיזיפית והקשה.+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . :עובדים זרים סיעודיים הנחיות לקראת פסח - ציון 5/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

51412

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה