מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


עובדים זרים סיעודיים - תרופות


ככל שאורך החיים הממוצע, בכל העולם, הולך ועולה, גם איכות ורמת החיים של המבוגרים הולכות והופכות לטובות יותר, עד כי מבוגרים בגילאי 70, 80 ויותר, אשר נדמו לנו בעבר כחסרי אונים וכחסרי ישע כתינוקות בני יומם, ממשיכים להיות עצמאיים לחלוטין, ניידים, פעילים ובעלי מסוגלות מנטאלית וקוגניטיבית מלאה. לצד אלו, הזקנה יכולה לקפוץ בן רגע על אחרים, להשפיע עליהם ולגרום להם להיות נזקקים לטיפול ולהשגחה רפואית או סיעודית צמודים. אחד המנגנונים המוכרים, הידועים והטובים מכל הוא המנגנון של עובדים זרים סיעודיים, אשר ממונים על ידי חברות שעובדות עם הביטוח הלאומי ותפקידם לספק כל צורך שנדרש לשם הטיפול, הסיוע והמשך חייו האיכותיים של המבוגר הנמצא בהשגחתם ותחת ידיהם המקצועיות והאמונות.

מעבר לטיפול הרגיל והיומיומי הנדרש מאותם עובדים זרים סיעודיים, טיפול שכולל האכלה, דאגה לעבודות הבית השוטפות, עריכת קניות ודאגה לניקיונו של המטופל, פעמים רבות צריכים המטפלים לדאוג גם למתן תרופות מרשם רבות ולהצטיידות תקופתית בתרופות אלו, על פי צרכיו של המטופל שלהם. מבוגרים סיעודיים רבים נזקקים למגוון רחב של תרופות, כדורים או משחות למיניהם לשם טיפול במכאובים, מחלות או פצעים ולא תמיד זוכרים, במדויק, מתי לקחת מה ובאיזו כמות, מה שמחייב את הסובבים להכיר לעומק את המינונים השונים ואת שעות לקיחת התרופות השונות על מנת להפוך את הפרוצדורה ליעילה ולאפקטיבית, מה גם שנטילת תרופה שלא במינון נכון או שלא על סמך הוראות היצרן המדויקות, עלולה להזיק ולפגוע בבריאות המטופל.

חשוב, מכל מי שסובב את המטופל, החל בבן משפחה מסור, המשך בצוות רפואי מטפל וכלה בעובדים זרים סיעודיים המטפלים בו מסביב לשעון, לבנות מערכת אחידה וידועה של מתן תרופות, של רישום מדויק ושל מעקב אחר נטילתן, כך שהסיכוי לשיבוש לוחות זמנים ולמינונים לא נכונים או כפולים ומכופלים, יצטמצם וייעלם לחלוטין.

מומלץ, כל עוד המטופל מסוגל לכך, לאפשר לו עצמו לנהל את לקיחת התרופות שלו ולספק לו עוד הוכחה לעצמאות שלו ולמסוגלות שלו, אך חשוב לשים לב היטב שאין בלבולים ואין טעויות במינונים, בכמויות ובזמנים.+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . עובדים זרים סיעודיים - תרופות - ציון 4/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

51326

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה