מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


תכנון פיננסי לקראת הזקנה וגמלת סיעוד


העסקת מטפל סיעודי אינה עניין פעוט מבחינה כלכלית ודורשת תכנון והכנות מוקדמות מבחינה פיננסית, כמו גם מבחינה נפשית, פיזית ומנטאלית. הדרך לקבלת גמלת סיעוד או סיוע כלכלי מהמדינה, לרוב דרך הביטוח הלאומי על אפיקי הגמלאות המגוונים שלו, היא דרך בירוקרטית וטכנוקרטית מורכבת ולא תמיד נעימה, אך כאשר הזכאות קיימת, הסבסוד יכול להיות משמעותי ביותר ולהגיע לאלפי שקלים בחודש, מה שמאפשר כמעט לכל קשיש ולכל נתמך סעד להיעזר במטפל סיעודי בערוב ימיו.

מעבר לקושי האמיתי הקיים אצל כל אחד כאשר הוא הופך מעצמאי ונייד לתלוי ונתמך, גם הכנסתו של אדם זר לבית היא טראומה לא פשוטה אצל קשישים רבים, וגם אצל קרוביהם, הנכנסים למצב של חוסר ודאות ושל חששות מתמידים עד שהם לומדים להכיר את המטפל סיעודי המתגורר בבית המטופל. גם שינויים מבניים נדרשים, פעמים לא מעטות, להכנת מקום מגורים ראוי למטפל, בו הוא יוכל לחיות, לישון, להתעסק בענייניו ולעשות כל מה שאדם עושה בביתו הוא. העסקת מטפל סיעודי כמוה כהעסקת כל עובד שהוא מבחינת זכויות וחובות מעסיקים, וחשוב מאוד לעמוד מול חברת השמה מורשית ואמינה, הפועלת תחת כל החוקים, התקנות והפיקוח של הביטוח הלאומי, כך שכל ההתנהלות תהיה חוקית ומקצועית. העסקת מטפל סיעודי זר שלא כחוק היא עבירה חמורה היכולה להביא לידי קנסות גבוהים ומשמעותיים ואף לידי מאסר בפועל.

אין ספק כי העסקת מטפל סיעודי במקרים רבים היא הכרח שאין מנוס ממנו וכי הדרך היחידה להבטיח לבן המשפחה הקשיש המשך חיים שקטים, נוחים ואיכותיים בסביבתו המוכרת והאהובה היא בדרך הזו, אך גם את המסלול הזה חייבים לעשות בנחת, בשיקול דעת ובהכנות מוקדמות ולא מתוך אילוץ, דחק או רצון למהר ולהעסיק מישהו שיטפל בו כי מדובר על שינוי משמעותי, עמוק ויסודי בכל פרמטר ופרמטר, לא רק בחייו של הקשיש אלא בחיי כל הסביבה הקרובה והתומכת שלו.+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . תכנון פיננסי לקראת הזקנה וגמלת סיעוד - ציון 5/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

51885

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה