בעיית כלבים | general info | iSavta

הבלוג של הסבתא / general info / בעיית כלבים

בעיית כלבים
banner-img

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים - חסכון של 6000 ש״ח בשנה!

זה בדיוק הזמן להדק את החגורה - חסכו לפחות 500 ש״ח כל חודש בעזרת כמה מהלכים פשוטים והמערכת האוטומטית של הסבתא

הכלבים מדירים את שנתי בזמן האחרון. לא, לא מדובר בתקופת ייחום כלשהי הכרוכה ביללות נוגות אל תוך הלילה, גם לא בכלבים של השכנים שמשאירים לנו דגימות ארומתיות מדי בוקר. מדובר בסוג חדש של כלבים – כלבי הקונספירציה.

לסבתא שלנו תמיד היה דמיון מפותח, מה שמצד אחד הפך אותה לסופרת מוצלחת למדי, ומצד שני גרם לה לערב מציאות ודמיון בצורה די חופשית, בדרך כלל מתי שהסיטואציה הייתה, איך נאמר בצורה דיפלומטית, מעט לא נוחה עבורה. וכדרכם של קשישים, תכונות האופי הרי מקצינות עם הגיל. ומכיוון שגם הגיל כבר די קיצוני, הרי שהדמיון של הסבתא בזמן האחרון ממש משתולל. ולא, לא מדובר בסיפורים על פיות, טירות ודרקונים אלה בדמיון יומיומי וארצי לחלוטין.

זו תופעה שהחלה ככה בקטנה כבר לפני מספר שנים, כאשר השמיעה של הסבתא החלה להתדרדר. לאחר פגישה עם מומחה בתחום השמיעה, הסבתא הצהירה שכל בעיות השמיעה שלה נגרמו בשל רופא השיניים שבאופן מכוון הרס לה את הלסת, וכתוצאה מכך את האוזניים ניזוקו קשות. לקורא הישר, טענה זו עלולה להשמע תמוהה משהו, שכן בדרך כלל רופאי שיניים, למרות היותם מעיקים, מכאיבים ומפחידים יותר מכל רופא (או בעל מקצוע. או בנאדם) אחר אינם הורסים שיניים בכוונה. הקורא בוודאי יאמר לעצמו "אולי מדובר באיזה רופא אקראי, אולי אחד כזה חדש, שעדיין לא ממש מומחה בתחום, כזה שגם מכאיב בפה וגם בכיס". כמובן שיש גם רופאי שיניים כאלה. אבל במקרה שלנו, תחזיקו חזק, מדובר באחד המומחים הותיקים באיזור, שבמשך 15 שנים, תחזיקו ממש ממש חזק, לא גבה מהסבתא ולו שקל אחד. כיצד יתכן? ובכן, מדובר באדם ערכי ביותר, שבשל העובדה שהסבתא הינה אלמנה של רופא שיניים, לא בקש ממנה דבר. לזכותה של הסבתא יאמר שמפעם לפעם תרמה עבור ארגון הצדקה שהקים אותו איש יקר. אך כל זאת לא מנע ממנה לוותר על שירותיו (וחברותו) של אותו רופא הגון במיוחד, ולצאת בהצהרה חד משמעית שהרופא פשוט ניסה להתנקם בה ולהרוס לה את הבריאות.

שנים ניסיתי, מצד אחד, להבין איך סבתא יכולה למחוק כך אדם שעזר לה ללא תמורה במשך 15 שנים (!), ומצד שני להסביר לה שזה לא ממש הגיוני. הסבתא טענה שאותו ד"ר לשיניים התנקם בה, כי הוא אף פעם לא היה מוצלח כמו בעלה (הסבא שלי), שכזכור גם הוא היה רופא שינים... לא טיעון מאד חזק, אך זה הסבר מספק מבחינתה. וברגע שיש הסבר כלשהו, כל טיעון הגיוני הרבה יותר, לא יעזור. בשורה התחתונה, האדם עדיין ברשימה השחורה, השמיעה כבר כמעט לא קיימת, אך הבעיה האמיתית היא ההתכחשות המוחלטת לאדם שהיה לצידה כל כך הרבה שנים.

מאז אירועים כאלה הצטברו בקצב הולך וגדל. יש, מן הסתם, איזושהי התדרדרות מנטלית. אך כאן בדיוק הקושי – לעיתים הראש צלול לחלוטין, אך לעיתים המציאות מתטשטשת והסבתא ננעלת על מציאות חלופית, וממציאה כל מיני הסברים בעלי היגיון פנימי מופלא, כמו הסיפור לעיל. במשך די הרבה זמן ניסיתי לעמת אותה עם העובדות, אך אלה לא בלבלו את הסבתא. להיפך, היא הצליחה למצוא הסברים, סיבות ותירוצים עוד יותר מופרכים, שרק הצביעו על אמונה פנימית מושלמת בצדקתה. בשיחות מסוימות שהיו לנו תפסתי את עצמי תוהה וחושב שאולי אני בעצם המשוגע, שרואה את החיים בצורה ורודה ואופטימית מדי, ואולי יש אמת בטענותיה, למרות הסברים קלושים לעיתים. אולי...

ומה כל זה קשור לכלבים? ובכן, בתקופה האחרונה הסבתא כועסת על סוכן הביטוח שלה, איש חביב שהגיע אליה דרך ארגון עולי מערב אירופה, והציע ביטוחי דירה בהנחה משמעותית לחברי אותו ארגון. הסבתא שמחה להצטרף למבצע, ובמשך 20 שנה הכל היה בסדר: השירות היה נעים ואדיב, ללא תקלות משמעותיות. או אז התדפק על דלתה סוכן צעיר ובעל מוטיבציה, שהציע את אותו ביטוח דירה בהנחה של 50%. לכעס של הסבתא לא היה גבול. "במשך 20 שנה הוא רימה אותי! אם הייתי יותר צעירה הייתי לוקחת אותו לבית משפט!" ועוד ועוד. ניסיתי להסביר שהבחור החדש רוצה להשיג נתח שוק במחירים מאד זולים, אבל כמו שכבר הבנתם זה לא ממש עזר.

מאז אנחנו בסחרור שעדיין לא ברור איך הוא יסתיים. הסבתא בקשה לראות את הפוליסות של השנים האחרונות. מתוך מחשבה כנה שאם תראה מסמכים רשמיים דעתה תנוח עליה, בקשנו מחברת הביטוח עותקים של הפוליסות והגשנו לסבתא בחיל ורעדה, משל היו זבח פסח. שבוע לאחר מכן, חזרנו לבקר את הסבתא כדי לראות את הפוליסות מסומנות בטוש זוהר, משל הייתה מורה הבודקת מבחנים בקפדנות יתרה. בעינייה היה אותו מבט כועס, מזרה אימה. "מה זה כל הכלבים האלה?!" שאלה בזעם. לקחתי את הפוליסה. היא קראה כל מילה במסמך של 20 עמודים לערך, כולל האותיות המאד קטנות. מדובר היה בסעיף ביטוח צד שלישי: חברת הביטוח תכסה נזק של עד 10,000 שיגרם מהכלבים הנמצאים בדירה. סעיף סטנדרטי בביטוח דירה. אך לא בדירה של סבתא שלנו. "אתה רואה שזה מזויף? אין לי בכלל כלבים!" ניסיתי להסביר שזה סעיף שנמצא בכל פוליסה. כלום. ואז עלה רעיון גאוני, אראה לה את הפוליסה של ביטוח הדירה שלי, הכל יהיה בסדר.

חזרתי לאחר שבוע, שמח וטוב לב, הפוליסה שלי בידיי. גם אותה הגשתי בחיל ורעדה, אך עם שביב של תקווה שאפיזודה זו תסתיים כאן ועכשיו. "הנה סבתא, גם לי יש כלבים בפוליסה". לסבתא לקח בדיוק דקה לסרוק את הפוליסה ולהגיע להכרעת הדין "אתה חושב שאני מטומטמת? ברור שעשית יד אחת איתו, גם זה מזויף, שניכם רמאים!". ומאז שנתי נודדת... למה באמת צריך כלבים בפוליסה?

שיתוף

קרא עוד אודות general info

למה החלפתי לסבתא שלי יותר מ-100 מטפלות

general info

למה החלפתי לסבתא שלי יותר מ-100 מטפלות

קראו עוד
סמי עופר הבין משהו

general info

סמי עופר הבין משהו

קראו עוד
הקרב על הזכרון

general info

הקרב על הזכרון

קראו עוד
סבתא - מלאך המוות 0:19

general info

סבתא - מלאך המוות 0:19

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!