יומלדת 70 וממריאים לכוכבים | general info | iSavta

הבלוג של הסבתא / general info / יומלדת 70 וממריאים לכוכבים

יומלדת 70 וממריאים לכוכבים
banner-img

ביטוח רפואי למטפלים זרים במחירים הנמוכים בארץ

שיתוף פעולה ייחודי המאפשר לכם לקבל את השירות המהיר והאיכותי ביותר, המחירים הנמוכים ביותר, בכל רחבי הארץ

בסופ"ש האחרון חגגנו יומלדת 70 לאבא של אשתי. הייתה חגיגה כזאת מתגלגלת לאורך סופ"ש שלם, בו היו לצד הסבא המאושר כל בני המשפחה המורחבת מאד. בין אירוע אחד למשנהו, פתאום הבזיק לי זכרון ילדות מוקדמת של יומלדת 70 לסבתא שלי, שהיה לפני 28 (וחצי...) שנים. בניגוד לחיים הקשים באופן כללי של הסבתא, ובפרט הקשיים הסיעודיים של העשור האחרון, לפני 28 שנים (וחצי...) החיים היו במיטבם. ניתן אפילו לומר שהסבתא הזאת הייתה בגיל 70 בדיוק לפני הזינוק הגדול בקריירה שלה.

מעט רקע לפני שנתחיל, כדי שנחזור קצת לאוירה של האייטיז, (וגם כי אני לא בטוח שאני זוכר מספיק מאותה יומלדת). השנה היא 1985, שנה עם די הרבה בלאגן, אבל אני חייב לציין שאני ממש לא זוכר את רוב ההתרחשויות: אלו ימי הכנסת ה-11, שמעון פרס היה ראש הממשלה (ולדעתי כבר אז הוא נראה לי מאד זקן...), במאי הייתה עסקת ג'יבריל, ביוני אסון הבונים, בספטמבר קבלנו שקל חדש במקום ישן (את זה אני זוכר!), ובנובמבר ג'ונתן פולארד נעצר. שנה זו הייתה רצופה פיגועי טרור, ובפברואר הוקם ארגון החיזבאללה. בעולם הגדול רייגן היה נשיא ארה"ב, גורבצ'וב התמנה לשליט בריה"מ (ז"ל), התרחש אסון הייזל בבלגיה, והיו גם אירועי טרור בחו"ל. האמת, לא הרבה מדי השתנה: פרס עוד בענינים, פולארד עדיין בכלא, חיזבאללה עדיין איתנו וגם איומי טרור מסוגים שונים. אה, וגם בר רפאלי נולדה באותה שנה. וכריסטיאנו רונאלדו.

יתכן שאני לא זוכר הרבה מאותו אירוע, אבל האמת שדי הופתעתי מעוצמת וחדות הזכרון שיש לי בתור ילד בן 8. הייתה מסיבת הפתעה במסעדה הסינית האהובה עלי. אני זוכר שהכנו בריסטול צהוב עם ברכות לסבתא, אותו תלינו על דלת המסעדה. אני אפילו זוכר שלפני שאספנו את סבתא בדרך למסיבה, דיברנו על כך שהמקום יהיה חשוך, כך שיראה כאילו הוא סגור, ואז כשנתקרב סבתא תראה את הבריסטול ואז ידלקו האורות במפתיע, וכל האורחים יחשפו. לדעתי אפילו היה חשש שהיא תקבל התקף לב כתוצאה מהבהלה וההתרגשות, אבל זה היה לפני שהבנו בצורה חד משמעית שהסבתא שלנו הינה בת אלמוות (למי שדואג מעין הרע – כל אמירה שכזו מוסיפה לסבתא שלנו לפחות שנה). באופן מאד חדשני לאותה תקופה, היו צלמי וידאו שהסתובבו בין המוזמנים כל הערב, והנציחו את השמחה הגדולה.

זה היה ממש אירוע אולטימטיבי – רוב החברים עדיין היו בחיים וכמובן שהגיעו לחגוג עם הסבתא, המשפחה כולה התייצבה (כולל הבן שלא דיבר איתה 10 שנים לפני כן, ובני הדודים שלי, שזו הייתה כנראה הפעם הראשונה שראיתי אותם), ובסה"כ היו שם בערך מאה איש, באוירה שמחה ועליזה, עם מעדנים סיניים לפי מיטב המסורת הייקית. ניתן היה לחשוב שזה השיא, שמעתה הכל ילך ויתדרדר, ובמידה מסוימת זה נכון. עם זאת, מבחינות רבות, בשביל הסבתא המיוחדת שלנו, הייתה זו רק ההתחלה.

שנה או שנתיים מאוחר יותר הסבתא הפכה לכוכבת של ממש בתור אסטרולוגית של אנשי עסקים ופוליטיקאים רמי דרג בגרמניה. היא החזיקה קריירה של קרוב ל-15 שנים בהן הופיעה תדיר בתוכניות טלויזיה, בעיתונים יומיים ובמגזינים מסוגים שונים ומשונים. היא הצטיינה בקריאת אנשים, והפכה תוך דקות בודדות כל אדם בו פגשה למעריץ נלהב, בין אם זה היה שר בממשלה או חדרנית במלון. היכולת שלה לתקשר עם בני אדם (לעיתים בתיווך ההורוסקופ), והתעוזה בה דיברה מיד עם כל אחד על הנושאים הרגישים בחייו, הפכו אותה ליועצת הסתרים של אנשים רבים. בשלב מסוים, היא נאלצה לדחות אנשים מחוסר פנאי.

בדיעבד, ורק בדיעבד, ניתן לראות איך עבורה יומלדת 70 הייתה נקודת הפתיחה. בניגוד לאחרים, שבגיל 70 כבר מתחילים לחשוב על איך ומתי מחזירים ציוד, הסבתא שלי התחילה בגיל 70 לטרוף את החיים. די מדהים. בהחלט מעודד ומעורר השראה. על הרקע הזה ניתן להבין את התסכול הקשה בו היא מצויה כעת, שכן ברגע אחד הפכה מכוכבת נערצת לקשישה סיעודית. כמו שאומרים, מעבר חד.

ומה הלקח מכל הסיפור הזה? אפשר לראות כמה לקחים. דבר ראשון, יתכן שהכל תלוי בכוכבים, וגורל של אדם יכול להיות חזק מכל מציאות או גיל ביולוגי. שנית, כמו שאומרת הקלישאה, כנראה שבאמת אף פעם לא מאוחר מדי. גם בגיל 70 ניתן להפוך תחביב בלתי מזיק לקריירה בינלאומית. אם אתם מתקרבים לגיל הזה, קחו רגע לחשוב על החיים שלכם ב-15 השנים הבאות. זה יכול להיות הרבה יותר טוב וכיפי ממה שאתם חושבים. אם אתם מכירים חבר'ה בשכבת הגיל הזו, אנא העבירו להם את הפוסט הזה. יכול להיות שגם הם יהיו כוכבים בניגוד לכל הציפיות.

שיתוף

קרא עוד אודות general info

למה החלפתי לסבתא שלי יותר מ-100 מטפלות

general info

למה החלפתי לסבתא שלי יותר מ-100 מטפלות

קראו עוד
סמי עופר הבין משהו

general info

סמי עופר הבין משהו

קראו עוד
הקרב על הזכרון

general info

הקרב על הזכרון

קראו עוד
סבתא - מלאך המוות 0:19

general info

סבתא - מלאך המוות 0:19

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!