הבלוג של הסבתא / בתי אבות / בית אבות רק למי שאוהבים באמת

בית אבות רק למי שאוהבים באמת
banner-img

חסכו לפחות 6,000 ש"ח בשנה בהעסקה ישירה!

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים עשויה לחסוך בין 6,000 ל 25,600 ש"ח כל שנה! הקליקו כאן כדי לראות כמה תוכלו לחסוך.

בימים בהם צדק חברתי הוא כוכב הריאליטי התורן, יש קרקע פורייה מאוד להעלות לשיח הציבורי כל מה שיכול ליצור שינוי מהותי בדברים החשובים באמת. ההורים שלנו.

אנשים אשר הגיעו לגיל הזהב חווים מעבר חד באיכות החיים. בעבור רבים מהם, נקודת המפנה מעצם היותם אנשים עצמאיים ולא תלויים לאנשים הנזקקים לסיוע כדרך קבע, היא גם נקודת המשבר שמשנה את האון הפנימי שהניע אותם להגיע עד לגיל הנכסף.

אנחנו אומרים – אפשר אחרת.

אפשר לייצר להורים היקרים שלנו מניע פנימי חדש, אפשר להראות להם שזה לא סוף העולם וההיפך הוא הנכון, זהו תחילתו של עידן חדש בו מגיע להם להתפנק ולנוח ומגיע להם את כל הטוב שאפשר להציע.

מה באמת אנחנו יכולים לתת להם?

אוכלוסיית המבוגרים נחלקת לשניים. חלק שמסרב לשמוע על בית אבות וחלק ששמח לשמוע על בית אבות. במרבית המקרים, אותו החלק ששמח לשמוע על האופציה יודע שיש בתי אבות מופלאים שהם בגדר בית מלון לכל דבר, אשר מעניקים מעטפת מושלמת לחיים החדשים אליהם הוא נכנס.

כדי להעניק להורים היקרים שלנו את הטוב ביותר, אנחנו רוצים להקיף אותם באנשים סבלניים ואוהבים. לצערנו הרב, מרוץ החיים האינטנסיבי בו מרביתנו מצויים, אינו מאפשר לנו לעצור ולקחת את הזמן לטפל בהם כיאות ולארח להם חברה קבוע בימים ארוכים של בדידות ושעמום ולכן כל פתרון יצירתי שיעשה להם טוב, יתקבל על הדעת אצלנו.

צעד נוסף קדימה

מבוגרים רבים מעדיפים להתחבר אל מטפל אחד קבוע שיהיה עבורם כבן משפחה צמוד ויעניק להם טיפול אוהב ומסור. אך מה על הבדידות? האם זה באמת מספיק להיות כל היום עם אדם אחד נוסף? מה עם חיי חברה? מה על היתרון העצום של המפגש הבינאישי עם קבוצת שווים? אולי אנחנו יכולים לתת להורים שלנו יותר ממה שמטפל בודד יכול להעניק להם?

המסירות והאהבה

נכונה העובדה שמרבית העובדים הזרים נבחרים בקפידה והם מגיעים לעבוד מכל הלב ומתוך מטרה להרוויח כסף ולעשות את עבודתם נאמנה. אחת הסיבות שהממשלה מאשרת את כניסתם ועבודתם של עובדים זרים רבים טמונה במסירות האינסופית שלהם וביכולת שלהם להתנתק מהלך החיים המודרני השגרתי ולחיות עם הקשיש את חייו, בקצב האישי שלו.

אז למה לא להרחיב את פועלם? למה לא לקחת את היתרון העצום הזה ולהעצים אותו?

בית אבות הוא מקום אשר מצליח להשיא יתרונות שקשה מאוד להשיג בביתה קשיש. הציוד, האבזור, הנגישות והטיפול שיכול הקשיש לקבל בכל בית אבות טוב ומכובד אינו שווה ערך לטיפול של אחד על אחד ולנוכחות קבועה בסביבה המוכרת והמשעממת, פעמים רבות.

שילוב מטפלים זרים לסיעוד בבית אבות זוהי אחת הדרכים היצירתיות ביותר לקחת את כל הדברים הטובים ולחבר אותם גם יחד. החיבור שבין מטפלים מסורים שמוכנים לסעוד ולטפל באותם קשישים חסרי ישע, הנזקקים לחמלה ולטיפול מסור ובין מקום מתקדם שמציע מענה רפואי וסיעודי, מענה חברתי ומענה לשאר הצרכים האישיים של הקשיש, הוא חיבור אידאלי שאמור להיעשות כדרך הטבע.

שיתוף

קרא עוד אודות בתי אבות

דיור מוגן: הסוגים השונים של דיור לבני גיל הזהב

בתי אבות

דיור מוגן: הסוגים השונים של דיור לבני גיל הזהב

קראו עוד
בית אבות לילדים אוהבים

בתי אבות

בית אבות לילדים אוהבים

קראו עוד
כל מה שרציתם לדעת על דיור מוגן

בתי אבות

כל מה שרציתם לדעת על דיור מוגן

קראו עוד
בתי אבות - אפשר להזדקן בכבוד

בתי אבות

בתי אבות - אפשר להזדקן בכבוד

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!