הבלוג של הסבתא / טיפול בקשישים / גיל הזהב – לאו דווקא להזדקן

גיל הזהב – לאו דווקא להזדקן
banner-img

חסכו לפחות 6000 ש"ח בשנה בהעסקה ישירה!

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים עשויה לחסוך בין 500 ל 2200 ש"ח כל חודש. הקליקו כאן כדי לראות כמה תוכלו לחסוך.

אף אחד מאיתנו לא חי לעולם, עם העובדה הזאת אי אפשר להתווכח. אך ככל שעוברים חיינו ואנו מתקרבים לגיל הזקנה גוברים החששות בקרבנו מהגיל שבו לא נוכל עוד לדאוג לעצמינו ונצטרך עזרה צמודה של מטפל אחד או של כוח אדם סיעודי רב יותר. אך יש גם אפשרות אחרת להזדקן אם רק נמחק את המילה זקנה ונתרגל למושג – גיל הזהב. גיל זה לא נקרא סתם כך אלא משום שניתן לעבור את השנים הללו או לפחות את רובם בהנאה גדולה ותוך פעילות חווייתית רבה מה שתלוי כמובן במצבינו הפיזי וביכולות הכלכליות שלנו.

מהם היתרונות בגיל זה?

כשחושבים על הזקנה ישר עולות לראש מחשבות שליליות על מצב פיזי רעוע עד סיעודי, מה שלעיתים יכול להביא למצב שנצטרך כוח אדם סיעודי לידינו אך המצב לא חייב להיות כזה. במידה ושמרנו על בריאותינו הגופנית והנפשית במהלך השנים נוכל להגיע לתקופה זו או לפחות לחלקה במצב פיזי ומנטאלי סביר מה שיאפשר לנו לנצל את השנים הללו לעשייה ולמנוחה. גיל הזהב הינו גיל שבדרך כלל הדאגות של גידול ילדים קטנים כבר מאחורינו, וכן הדאגות שכל אחד מילדינו ימצא את המסלול המתאים לו ואת בן או בת הזוג בשבילו. בגיל זה אנו נהנים כבר מהפירות וכל שנותר לנו הוא לשחק וליהנות עם ילדינו ונכדינו מה שלא התאפשר בעבר.

מהם האפשרויות בגיל זה?

גיל הזהב כמו שאמרנו יכול להיות רק תחילת החיים. ישנן פעילויות רבות לאלו המגיעים לגיל זה החל בחוגים וקורסים שונים כגון חוגי אומנות שונים, חוגי יצירה ועוד וכלה בחוגי ספורט כמו רכיבה על אופניים,שחייה, טניס ועוד. לאוכלוסייה בטווח גילאים זה הכשירה גופנית ישנם גם אפשרויות התנדבות רבות כמו בתי חולים, קופות חולים, ארגוני התנדבות למען הקהילה ועוד. ישנן גם תוכניות לימודים רבות לגילאים אלו שבהם תוכניות לימודים בחלק מהאוניברסיטאות אשר תורמות המון להעשרת הידע הכללי וכן קורסים רבים שחלקם אף ניתנים בחינם על ידי מועדונים אשר מיועדים לאלו המעוניינים בכך ולרווחתם.

הרשמו ומצאו מטפלים כעת!

שיתוף

קרא עוד אודות טיפול בקשישים

המדריך לחסכון בהוצאות טיפול סיעודי של בן משפחה

טיפול בקשישים

המדריך לחסכון בהוצאות טיפול סיעודי של בן משפחה

קראו עוד
⁨מטופלים מבוגרים ומטפלים סיעודיים - התמודדות עם נגיף הקורונה⁩

טיפול בקשישים

⁨מטופלים מבוגרים ומטפלים סיעודיים - התמודדות עם נגיף הקורונה⁩

קראו עוד
סוגי ביטוח סיעודי

טיפול בקשישים

סוגי ביטוח סיעודי

קראו עוד
3 בעיות רפואיות נפוצות בגיל השלישי

טיפול בקשישים

3 בעיות רפואיות נפוצות בגיל השלישי

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!