הבלוג של הסבתא / טיפול בקשישים / מהו חולה סיעודי מורכב

מהו חולה סיעודי מורכב
banner-img

חסכו לפחות 6000 ש"ח בשנה בהעסקה ישירה!

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים עשויה לחסוך בין 500 ל 2200 ש"ח כל חודש. הקליקו כאן כדי לראות כמה תוכלו לחסוך.

במהלך חיינו אנו מתבקשים לא אחת על ידי קופות החולים או על ידי חברות הביטוח לעשות ביטוח סיעודי. כשאנו מקבלים הצעה מעין זו אנו בדרך כלל מזלזלים בה בטענה שאנו עוד צעירים והשעה שנצטרך סיוע מעין זה הינה רחוקה מאוד מכיוון שמדובר בגיל זקנה. נכון שברובם המכריע של המקרים הגיל שבו נזקקים לסיוע סיעודי הינו בגיל מבוגר אך ישנם מקרים קשים שבו גם בגיל צעיר נזקקים לטיפול מסוג זה. חולה סיעודי בהגדרה הינו חולה שנזקק לסיוע בהתנהלות היום יומית בחייו הכוללת אכילה, שתייה, ישיבה, עמידה, רחיצה ושמירה על היגיינה אישית, וישנו מצב מורכב יותר המוגדר כחולה סיעודי מורכב שבו לא ניתן להשאיר את החולה אף רגע לבד מכיוון שבכל רגע הוא יכול להיות נתון במצב של סכנת חיים.

כיצד ניתן לסייע לחולה זה?

חולה סיעודי שאינו חולה סיעודי מורכב צריך עזרה בסיסית בכל דבר שהוא עושה כמו שציינו כגון אכילה, נעילת נעליים ועוד אך ברוב המקרים אינו צריך ליווי צמוד ולכן גם עזרה של כמה שעות ביום של מטפל סיעודי יכולה לעזור לו להתנהל בכך שהוא יעזור לו להתקלח, להכין לעצמו אוכל, ועוד חולה סיעודי מורכב יכול להידרדר בכל רגע ורגע ולכן צריך מטפל צמוד עשרים וארבע שעות לידו ובחלק גדול מהמקרים הוא מחובר למכשירים רפואיים כגון מכשיר הנשמה ולכן תחזוקת המכשירים והשמירה על החולה צריכה להיות מסביב לשעון וחוסר תשומת לב של רגע יכולה לעלות בחייו של החולה.

מי אחראי על הטיפול בחולה זה?

לפי חוק הסיעוד בישראל הביטוח הלאומי חייב לדאוג לחולה סיעודי מורכב וזאת על ידי מבחנים שהוא מעביר את החולה אשר קובעים שמצבו הוא אכן כזה, מבחנים אלו מתבצעים על ידי איש מקצוע כגון אחות או רופא ומלווים על ידי עובד סוציאלי צמוד אשר מוודא שאכן התהליך מבוצע. לאחר מכן אם הוגדר החולה ככזה מועבר החולה לאשפוז מתאים במחלקה מעין זו ועלויות האשפוז והטיפול נופלות בעיקרן על קופת החולים אך בחלקן גם על המשפחה.

הרשמו ומצאו מטפלים כעת!

שיתוף

קרא עוד אודות טיפול בקשישים

המדריך לחסכון בהוצאות טיפול סיעודי של בן משפחה

טיפול בקשישים

המדריך לחסכון בהוצאות טיפול סיעודי של בן משפחה

קראו עוד
⁨מטופלים מבוגרים ומטפלים סיעודיים - התמודדות עם נגיף הקורונה⁩

טיפול בקשישים

⁨מטופלים מבוגרים ומטפלים סיעודיים - התמודדות עם נגיף הקורונה⁩

קראו עוד
סוגי ביטוח סיעודי

טיפול בקשישים

סוגי ביטוח סיעודי

קראו עוד
3 בעיות רפואיות נפוצות בגיל השלישי

טיפול בקשישים

3 בעיות רפואיות נפוצות בגיל השלישי

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!