איזורי רישיון והודעה מראש עובדים זרים לסיעוד | iSavta

הבלוג של הסבתא / עובדים זרים פנויים לסיעוד / איזורי רישיון והודעה מראש על עזיבה - עובדים זרים לסיעוד

איזורי רישיון והודעה מראש על עזיבה - עובדים זרים לסיעוד
banner-img

ביטוח רפואי למטפלים זרים במחירים הנמוכים בארץ

שיתוף פעולה ייחודי המאפשר לכם לקבל את השירות המהיר והאיכותי ביותר, המחירים הנמוכים ביותר, בכל רחבי הארץ

נשאלנו רבות על נושא האיזורים הגיאוגרפים המותרים לעובדי הסיעוד הזרים, ועל התקנות החדשות בתחום. מאמר זה מסביר את החוקים החדשים, ומבוסס על העלון של רשות האוכלוסין וההגירה. מטרת החוק הינה למנוע מצב בו רוב העובדים הזרים לסיעוד רוצים לעבוד באיזור המרכז, ומטופלים סיעודיים בפריפריה אינם מקבלים טיפול הולם.

 

איזורי חלוקת מטפלים זרים לסיעוד

לשם כך חולקה המדינה לשלושה איזורים: איזור מספר 1 - איזור תל אביב איזור מספר 2 - איזור המרכז איזור מספר 3 - איזור הפריפריה זו טבלת היישובים, וזו מפת היישובים לפי החלוקה הנ״ל, מאתר האינטרנט של רשות האוכלוסין וההגירה. מכיוון שהנטייה של המטפלים הינה לעבוד באיזור תל אביב והמרכז, החוק מנסה ליצור מגמה הפוכה: - עובד זר בעל רישיון עבודה באיזור מספר 1 (אזור תל אביב) רשאי לעבוד אצל מטופלים סיעודיים בכל חלקי הארץ - עובד זר בעל רישיון עבודה באיזור מספר 2 (אזור המרכז) רשאי לעבוד אצל מטופלים סיעודיים במחוזות חיפה וירושלים, וכן באיזור הפריפריה, אך לא באיזור תל אביב - עובד זר בעל רישיון עבודה באיזור מספר 3 (אזור הפריפריה) רשאי לעבוד אצל מטופלים סיעודיים רק באיזור 3, ואינו רשאי לעבוד באיזור מספר 1 או באיזור מספר 2 מטפל זר העובד באיזור שאינו מותר עבורו, מסתכן בביטול רישיונו.

ראו גם: כל המידע בנושא העסקת עובדים זרים לסיעוד בישראל

 

מגבלות באיזורי הפעילות

אם לעומת זאת, המטופל עובר באופן זמני לאיזור אחר בארץ, מותר למטפל לעבוד גם באיזור שאינו מוגדר עבורו. אם המעבר לאיזור אחר בארץ נעשה באופן קבוע, ניתן להודיע לרשות ההגירה, ולרשום את האיזור החדש באשרת המטפל הזר. במקרים חריגים, ניתן לקבל היתר מעבר חריג בין איזורים, אך לא אם המטפל כבר החל בעבודה במקום שאינו מותר עבורו. בנוסף, העלון מפרט חובת הודעה מראש בכתב לפני הפסקת עבודה אצל מטופל סיעודי. מטרת הנוהל הזה היא למנוע מצב בו מטפל עוזב בצורה פתאומית מבלי לאפשר למשפחה ולמטופל להתארגן ולמצוא מטפל חדש.

 

את ההודעה יש למסור למטופל (או למשפחתו) וללשכה הפרטית בה הוא רשום. תזמון ההודעה מראש מוגדר אף הוא לפי משך ההעסקה אצל אותו מטופל: - אם המטפל הזר עבד תקופה של שבוע עד שלושה חודשים - המטפל צריך לתת הודעה מראש של 7 ימים לפחות - שלושה עד שישה חודשים - 14 יום מראש - שישה חודשים עד שנה - 21 יום מראש - מעל שנה - חודש מראש לפחות ״עזיבת מטופל ללא מתן הודעה מראש ובכתב למטופל וללשכה הפרטית או לפני תום תקופת ההודעה מראש המינימלית מהווה הפרה של תנאי האשרה ורישיון הישיבה ועלולה להביא להרחקת העובד הזר מישראל לאחר שימוע!״

 

למידע נוסף: 9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

 

 

 

שיתוף

קרא עוד אודות עובדים זרים פנויים לסיעוד

הארכת אישורי השהייה של מטפלים זרים הנמצאים עם המטופל למעלה מחצי שנה

עובדים זרים פנויים לסיעוד

הארכת אישורי השהייה של מטפלים זרים הנמצאים עם המטופל למעלה מחצי שנה

קראו עוד
עדכון חשוב - העסקת מטפלים זרים ללא הגבלה עד 30.6.2021

עובדים זרים פנויים לסיעוד

עדכון חשוב - העסקת מטפלים זרים ללא הגבלה עד 30.6.2021

קראו עוד
השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

עובדים זרים פנויים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

קראו עוד
מטפלת סיעודית  מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

עובדים זרים פנויים לסיעוד

מטפלת סיעודית מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!