טיפול סיעודי בהעסקה ישירה

הבלוג של הסבתא / העסקה ישירה / היתרונות לעבודה בטיפול סיעודי בהעסקה ישירה

היתרונות לעבודה בטיפול סיעודי בהעסקה ישירה
banner-img

יפוי כח מתמשך - תכנון העתיד בצורה הטובה ביותר

יפוי כח מתמשך הינו פתרון משפטי המאפשר להעזר באדם קרוב לשם קבלת החלטות בעתיד, ללא תהליך אפוטרופסות הטומן בחובו קשיים בירוקרטיים ואחרים

העבודה בטיפול סיעודי

 

תחום הטיפול הסיעודי נחשב לאחד התחומים הבעייתים ביותר מבחינת יחס ההשקעה הפיזית והנפשית של העובד לבין תנאי ההעסקה ומעמדו בחברה. זהו אינו סוד שמטפלות סיעודיות העובדות בחברות סיעוד משתכרות עפ"י התעריף שקבע הביטוח הלאומי, תעריף שאינו עולה בהרבה על שכר המינימום הקבוע בחוק – זאת על אף חשיבותו הרבה של המקצוע. בשל האמור לעיל גילו מטפלות סיעודיות את תחום ההעסקה הישירה, כהשלמת הכנסה או כהכנסה עיקרית, תחום אשר מאפשר למטפלות גמישות מוחלטת בבחירת מקום ותנאי ההעסקה לצד תעריפים גבוהים מאלו המשולמים ע"י הביטוח הלאומי.

 

מהי העסקה ישירה

 

העסקה ישירה היא עבודה בלתי אמצעית אצל זכאי גמלת הסיעוד – ללא שיתוף חברת סיעוד כלשהי. בהעסקה ישירה המטפלת הסיעודית מסכמת את תנאי העסקתה ישירות מול משפחת המטופל, חוזה העבודה נחתם אף הוא מול משפחתו של המטופל על פי תעריף, הפרשות סוציאליות וימי חופשה אשר נקבעים בין המטפלת למשפחה. כך למעשה המשפחה היא המעסיקה היחידה של המטפלת הסיעודית. העסקה ישירה מומלצת בחום למטפלות הרוצות לשפר את תנאי עבודתן, את גובה הכנסתן או המחפשות להשלים הכנסה מעבר לעבודתן הקבועה בחברת הסיעוד. 

 

היתרונות למטפלת המועסקת  בהעסקה ישירה

 

תעריף שכר גבוה – למטפלת הסיעודית אפשרות לבצע מו"מ מול המעסיקים האפשריים (המשפחות) לקביעת שכר העבודה, שכר אשר יהיה לרוב גבוה משמעותית מתעריף הקבוע ע"י הביטוח הלאומי. המצב כיום, בו קיים מחסור גדול במטפלות, מביא לכך שמשפחות מוכנות לשלם והרבה למציאת פתרונות סיעוד לזמן קצר (החלפות, לילות, סופי שבוע וחגים) או לטווח ארוך.

 

גמישות מירבית – בהעסקה ישירה המטפלת הסיעודית נהנית מגמישות מירבית, ביכולתה לקבוע מראש את שעות עבודה, את אזורי העבודה וכדו'...כמו כן קיימת לה אפשרות לעבוד בהעסקה ישירה כהשלמת הכנסה בשעות בודדות בשבוע או כמקור הכנסה עיקרי. 

 

תנאים סוציאליים  – בדומה לעבודה בחברת סיעוד החוק בישראל מחייב את המעסיקים בהעסקה ישירה, דהיינו משפחות המטופלים, להעניק למטפלת הסיעודית את מלוא התנאים הסוציאליים הקבועים בחוק – ימי חופשה, הפרשה לפנסיה, דמי הבראה וכדו'. 

 

חוזה בהתאמה אישית  – חוזה העבודה בהעסקה ישירה פתוח לחלוטין להתאמות, דרישות והבהרות. למטפלת האפשרות להכניס סעיפים (בהסכמת המשפחה) החשובים לה, כדוגמת הגדרה ברורה של המטפלות, סייגים שונים וכדו' – החוזה האישי מהווה יתרון משמעותי ומהותי למטפלות סיעודיות בהעסקה ישירה. 

 

 

שיתוף

קרא עוד אודות העסקה ישירה

גמלת סיעוד - זכאות לפי רמות 4, 5, 6

העסקה ישירה

גמלת סיעוד - זכאות לפי רמות 4, 5, 6

קראו עוד
גמלה בכסף או דרך חברת סיעוד?

העסקה ישירה

גמלה בכסף או דרך חברת סיעוד?

קראו עוד
השוואה בין העסקה ישירה להעסקה דרך חברת סיעוד

העסקה ישירה

השוואה בין העסקה ישירה להעסקה דרך חברת סיעוד

קראו עוד
כיצד עובדת העסקה ישירה

העסקה ישירה

כיצד עובדת העסקה ישירה

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!