הבלוג של הסבתא / עובדים זרים לסיעוד / המטפלת הסיעודית הזרה יצאה לחופשת מולדת - מה עושים?

המטפלת הסיעודית הזרה יצאה לחופשת מולדת - מה עושים?
banner-img

חסכו לפחות 6000 ש"ח בשנה בהעסקה ישירה!

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים עשויה לחסוך בין 500 ל 2200 ש"ח כל חודש. הקליקו כאן כדי לראות כמה תוכלו לחסוך.

בניגוד למטפלת מטעם חברת סיעוד אשר יכולה לשלוח מחליפה - בזמן בו המטפלת הזרה יוצאת לחופשת מולדת, חופשת מחלה או נעדרת מכל סיבה אחרת – משפחת הקשיש הסיעודי נמצאת בבעייה אמיתית כי כאן אין מי שישלח מחליף ונוצרת הבעייה הגדולה -  יטפל בהורה הסיעודי בזמן היעדרותה של המטפלת הקבועה?

 

מה עושים כאשר המטפלת יוצאת לחופשת מולדת?

 

משפחות המטפלות בבן משפחה סיעודי מכירות היטב את הרגע בו המטפלת הזרה מודיעה כי היא יוצאת לחופשת מולדת. ההודעה מלווה בחוסר אונים מוחלט של בני המשפחה, כיצד מוצאים מטפלת מחליפה? למי פונים? מהן האפשרויות העומדות בפני המשפחה? במקרים רבים חוסר האונים וחוסר המידע מוביל לכך שבני המשפחה נאלצים להיעדר ממקומות עבודתם ולטפל עצמאית בהוריהם עד לשובה המיוחל של המטפלת הסיעודית. חשוב לדעת כי ישנם פתרונות שונים, לעתים מלאים, לעתים חלקיים, לתקופת היעדרותה של המטפלת.

 

היערכות מראש

 

העצה הראשונה למשפחות המעסיקות מטפלות זרות היא לבקש את תאריכי החופשה זמן רב מראש ככך האפשר על מנת להיערך בהתאם. חשוב לדעת ולזכור כי קיים מחסור גדול מאוד במטפלות וככל שהמועד בין ההודעה על היציאה לחופשה למועד היציאה קצר כך גם קטן הסיכוי למצוא מטפלת לכל תקופת ההיעדרות.

 

איתור מטפלת מחליפה באתר iSavta

 

אתר iSavta מהווה פלטפורמה ייחודית בה ניתן לאתר מטפלות מחליפות ולפנות אליהן באופן ישיר. האתר מאפשר למשפחות גם לפרסם מודעה ולקבל פניות ממטפלות אשר תוכן המודעה רלוונטי אליהם. פלטפורמת iSavta  מאפשרת לכם אפשרויות סינון ומיון רבות על מנת לאתר את המטפלת הסיעודית העונה על הדרישות והצרכים שלכם.

 

פתרון חלקי – פנייה לחברת הסיעוד

 

במידה ולא נמצאה מטפלת מחליפה קיים פתרון חלקי אשר יכול להקל מעט על המשפחה – קיימת אפשרות למשפחה לפנות אל חברת הסיעוד (להבדיל מתאגיד עובדים הזרים) ולממש את גמלת הסיעוד של הקשיש בשעות טיפול של מטפלת סיעודית. במקרים אלו מטפלת מחברת הסיעוד תגיע אל הקשיש מדי בוקר למס' שעות על פי רמת הזכאות. פתרון זה אמנם אינו נותן מענה ליתר שעות היממה אך בהחלט יכול להקל ולו במעט על המשפחה.

 

לסיכום

 

בעיית המטפלות המחליפות היא בעייה אמיתית כאשר הפתרונות הקיימים אינם מספקים מענה מלא. אנו באתר iSavta  הקמנו עבורכם מאגר מטפלות הפועלות בכל רחבי ישראל, מאגר שאין דומה לו, על מנת לסייע למשפחות למצוא פתרונות לתקופות קצרות או ארוכות. נחזור ונדגיש כי ככל שתקדימו לתאם את מועדי החופשה כך גם מלאכת איתור המחליפה תהייה בעלת סיכויים גבוהים יותר להצלחה.  

הרשמו ומצאו מטפלים כעת!

שיתוף

קרא עוד אודות עובדים זרים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

עובדים זרים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

קראו עוד
מטפלת סיעודית  מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

עובדים זרים לסיעוד

מטפלת סיעודית מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

קראו עוד
9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

עובדים זרים לסיעוד

9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

קראו עוד
עובדים זרים בישראל

עובדים זרים לסיעוד

עובדים זרים בישראל

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!