המטפלת הסיעודית הזרה יצאה לחופשת מולדת – מה עושים? | iSavta

הבלוג של הסבתא / עובדים זרים פנויים לסיעוד / המטפלת הסיעודית הזרה יצאה לחופשת מולדת - מה עושים?

המטפלת הסיעודית הזרה יצאה לחופשת מולדת - מה עושים?
banner-img

ביטוח רפואי למטפלים זרים במחירים הנמוכים בארץ

שיתוף פעולה ייחודי המאפשר לכם לקבל את השירות המהיר והאיכותי ביותר, המחירים הנמוכים ביותר, בכל רחבי הארץ

בניגוד למטפלת מטעם חברת סיעוד אשר יכולה לשלוח מחליפה - בזמן בו המטפלת הזרה יוצאת לחופשת מולדת, חופשת מחלה או נעדרת מכל סיבה אחרת – משפחת הקשיש הסיעודי נמצאת בבעייה אמיתית כי כאן אין מי שישלח מחליף ונוצרת הבעייה הגדולה -  יטפל בהורה הסיעודי בזמן היעדרותה של המטפלת הקבועה?

 

מה עושים כאשר המטפלת יוצאת לחופשת מולדת?

 

משפחות המטפלות בבן משפחה סיעודי מכירות היטב את הרגע בו המטפלת הזרה מודיעה כי היא יוצאת לחופשת מולדת. ההודעה מלווה בחוסר אונים מוחלט של בני המשפחה, כיצד מוצאים מטפלת מחליפה? למי פונים? מהן האפשרויות העומדות בפני המשפחה? במקרים רבים חוסר האונים וחוסר המידע מוביל לכך שבני המשפחה נאלצים להיעדר ממקומות עבודתם ולטפל עצמאית בהוריהם עד לשובה המיוחל של המטפלת הסיעודית. חשוב לדעת כי ישנם פתרונות שונים, לעתים מלאים, לעתים חלקיים, לתקופת היעדרותה של המטפלת.

 

היערכות מראש

 

העצה הראשונה למשפחות המעסיקות מטפלות זרות היא לבקש את תאריכי החופשה זמן רב מראש ככך האפשר על מנת להיערך בהתאם. חשוב לדעת ולזכור כי קיים מחסור גדול מאוד במטפלות וככל שהמועד בין ההודעה על היציאה לחופשה למועד היציאה קצר כך גם קטן הסיכוי למצוא מטפלת לכל תקופת ההיעדרות.

 

איתור מטפלת מחליפה באתר iSavta

 

אתר iSavta מהווה פלטפורמה ייחודית בה ניתן לאתר מטפלות מחליפות ולפנות אליהן באופן ישיר. האתר מאפשר למשפחות גם לפרסם מודעה ולקבל פניות ממטפלות אשר תוכן המודעה רלוונטי אליהם. פלטפורמת iSavta  מאפשרת לכם אפשרויות סינון ומיון רבות על מנת לאתר את המטפלת הסיעודית העונה על הדרישות והצרכים שלכם.

 

פתרון חלקי – פנייה לחברת הסיעוד

 

במידה ולא נמצאה מטפלת מחליפה קיים פתרון חלקי אשר יכול להקל מעט על המשפחה – קיימת אפשרות למשפחה לפנות אל חברת הסיעוד (להבדיל מתאגיד עובדים הזרים) ולממש את גמלת הסיעוד של הקשיש בשעות טיפול של מטפלת סיעודית. במקרים אלו מטפלת מחברת הסיעוד תגיע אל הקשיש מדי בוקר למס' שעות על פי רמת הזכאות. פתרון זה אמנם אינו נותן מענה ליתר שעות היממה אך בהחלט יכול להקל ולו במעט על המשפחה.

 

לסיכום

 

בעיית המטפלות המחליפות היא בעייה אמיתית כאשר הפתרונות הקיימים אינם מספקים מענה מלא. אנו באתר iSavta  הקמנו עבורכם מאגר מטפלות הפועלות בכל רחבי ישראל, מאגר שאין דומה לו, על מנת לסייע למשפחות למצוא פתרונות לתקופות קצרות או ארוכות. נחזור ונדגיש כי ככל שתקדימו לתאם את מועדי החופשה כך גם מלאכת איתור המחליפה תהייה בעלת סיכויים גבוהים יותר להצלחה.  

שיתוף

קרא עוד אודות עובדים זרים פנויים לסיעוד

הארכת אישורי השהייה של מטפלים זרים הנמצאים עם המטופל למעלה מחצי שנה

עובדים זרים פנויים לסיעוד

הארכת אישורי השהייה של מטפלים זרים הנמצאים עם המטופל למעלה מחצי שנה

קראו עוד
עדכון חשוב - העסקת מטפלים זרים ללא הגבלה עד 30.6.2021

עובדים זרים פנויים לסיעוד

עדכון חשוב - העסקת מטפלים זרים ללא הגבלה עד 30.6.2021

קראו עוד
השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

עובדים זרים פנויים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

קראו עוד
מטפלת סיעודית  מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

עובדים זרים פנויים לסיעוד

מטפלת סיעודית מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!