האם את מטפלת סיעודית מקצועית? | iSavta
התמקצעות בעבודה כמטפלת סיעודית
banner-img

מימוש זכויות בביטוח סיעודי

ייתכן שאתם זכאים לכסף רב! הצטרפו אלינו כדי לקבל את המגיע לכם ללא התחייבות

 

נכון להיום על מנת לעסוק בטיפול סיעודי אין חובה לעבור הכשרה כלשהי – הדרישה של הביטוח הלאומי היא שעל כל עשר מטפלות סיעודיות שלוש יעברו הכשרה, או במילים אחרות: רק 30% מן המטפלות הסיעודיות בישראל מחוייבות לעבור הכשרה מקצועית. הסיבה המרכזית למצב זה היא העובדה כי קיים מחסור גדול במטפלות סיעודיות בישראל והרצון הוא לאפשר קליטה מהירה של כמה שיותר מטפלות סיעודיות על מנת לתת מענה מהיר לזכאי גמלת הסיעוד. מצב זה אינו אידיאלי וישנן קריאות רבות הקוראות לחייב את כלל המטפלות הסיעודיות לעבור הכשרה מקצועית מסודרת. מצב זה מהווה גם הזדמנות נהדרת למטפלות סיעודיות אשר רוצות להתמקצע ולקבל מעמד גבוה התחום הטיפול הסיעודי – הכשרה מקצועית מעניקה למטפלת אפשרויות תעסוקה מגוונות יותר לצד הענקת טיפול ושירות טוב יותר.

 

קורס הכשרה מקצועית

קורס הכשרה מקצועית למטפלות סיעודיות יכלול לימודים עיוניים לצד התנסות מעשית בבתי קשישים, הקורס מועבר על ידי עובדות סוציאליות ואחיות ונלמדים בו תחומים רבים הקשורים בטיפול נכון בקשיש הסיעודי, הגדרות התפקיד על פי חוק (מה נדרש מן המטפלת לבצע ומה לא מתפקידה לבצע), בטיחות בית המטופל ובטיחות המטפלת, מניעת התעללות בקשישים וזיהוי מוקדם של סימנים מחשידים, נושאי בריאות והיגיינה ולימוד כללי על נושאי הגיל השלישי, גופי טיפול בקשיש, הקשר עם הקשיש ובני משפחתו (אם ישנם) ועוד...קורס ההכשרה המקצועית למטפלות סיעודיות מעניק למטפחת הסיעודית את מירב הכלים אשר היא תזדקק להם בעבודה השוטפת לצד ידע מקצועי אשר יאפשר לה לטפל בקשישים בצורה הטובה והנכונה ביותר.

 

הכרה לעומק של הטיפול השוטף בקשיש הסיעודי

בקורס ההכשרה המקצועית המטפלת זוכה ללמוד ולהתנסות לעומק בטיפול השוטף מהקשיש – למשל כיצד להוריד בבטחה מטופל מהמיטה או כיצד לבצע רחצה באופן שתמזער את סכנת ההחלקה. נושאים נוספים אשר נלמדים נושא התנועה (הליכה, שינויי תנוחה, העמדה או ישיבה וכד'...), הלבשה, היגיינה, תזונה ועוד...

 

הכרת פתרונות טכנולוגיים

עם התקדמות הטכנולוגיה נכנסו לשימוש ביתי אביזרי עזר רבים המיועדים לטיפול או לשיפור איכות החיים של הקשישים הסיעודיים. אביזרים רבים נועדו למשל להעניק פתרונות התניידות (כדוגמת הליכונים) או פתרונות לרחצה בטוחה. בקורס הכשרה מקצועית המטפלת הסיעודית לומדת להכיר את אביזרי העזר השונים וכיצד להשתמש בהם בצורה נכונה ובטוחה. גם בפן הזה מטפלת אשר עברה הכשרה מקצועית תזכה לעדיפות משמעותית בהעסקה על פני מטפלת סיעודית חסרת הכשרה.


 

שירות והתנהלות מול משפחת הקשיש

 

דגש חשוב נוסף אשר נלמד בקורס ההכשרה המקצועית הוא נושא השירות והתקשורת עם הקשיש ובני משפחתו. המטפלת זוכה לקבל כלים לתקשורת החל מן המפגש הראשוני עם הקשיש ועל לתקשורת יומיומית – כיצד להיכנס בבוקר אל בית הקשיש, כיצד להכיר את עולמו החברתי והתרבותי על מנת ליצור שפה משותפת רחבה יותר, כיצד להתנהל בצורה נכונה מול בני המשפחה ועוד. בשורה התחתונה המטפלת הסיעודית מבלה שעות רבות מדי שבוע עם הקשיש ושירות איכותי ושפה משותפת מהווים תנאי בסיסי להצלחת הטיפול לשביעות רצונו של הקשיש.

 

לסיכום נציין כי קורס הכשרה מקצועית הוא יותר ממומלץ לכל מי שרוצה לעסוק בטיפול סיעודי – הקורס משדרג עשרות מונים את איכות הטיפול ובהתאם את הרמה המקצועית של המטפלת הסיעודית, מעמדה מקצועי ואפשרויות התעסוקה שלה.

 

שיתוף

קרא עוד אודות מטפלות סיעודיות

להיות מטפלת סיעודית – עבודה שהיא שליחות

מטפלות סיעודיות

להיות מטפלת סיעודית – עבודה שהיא שליחות

קראו עוד
אפשרויות התעסוקה למטפלות ישראליות

מטפלות סיעודיות

אפשרויות התעסוקה למטפלות ישראליות

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!