הבלוג של הסבתא / מוצרים לקשישים / ידיות אחיזה לבטיחות עבור קשישים והגיל השלישי

ידיות אחיזה לבטיחות עבור קשישים והגיל השלישי
banner-img

חסכו לפחות 6,000 ש"ח בשנה בהעסקה ישירה!

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים עשויה לחסוך בין 6,000 ל 25,600 ש"ח כל שנה! הקליקו כאן כדי לראות כמה תוכלו לחסוך.

אחת התופעות השכיחות ביותר בגיל השלישי, אשר תוצאותיה במקרים רבים חמורות, היא תופעת הנפילות וההחלקות בבית. באופן מובן מרבית הנפילות וההחלקות מתרחשות בחדר האמבטיה או חדר השירותים אך לא רק. ידיות אחיזה במקומות מועדים לתאונות בבית מגבירות את הבטיחות הכללית בבית הקשיש ומצמצמות את סכנת הנפילה.

.

מהי ידית אחיזה?

ידית אחיזה (או מעקה אחיזה/מאחז קיר) היא מתקן המיועד למזער את הסיכון באיבוד שיווי משקל ונפילה בנקודות מועדות לתאונות בבית, בדגש גדול על חדר האמבטיה, מקלחת או שירותים. הידית יכולה לסייע בעמידה יציבה בעת פעולת המקלחת וחשוב מכך להווה נקודת אחיזה ברגע של איבוד שיווי משקל, סחרחורת, התקף רפואי כזה או אחר וכדומה. כמו כן ידיות אחיזה יכולות לסייע בקימה יציבה (למשל בחדר השירותים) וגם בניידות בתוך הבית – ידיות האחיזה מסייעות למתקשים בכך להתהלך בצורה עצמאית בבית.  

 

למי מיועדות ידיות האחיזה?

על אף שידיות האחיזה שכיחות בקרב קשישים סיעודיים ובעלי מוגבלויות פיזיות שונות, הרי שכיום המודעות לחשיבותן של ידיות האחיזה, גם בקרב בני הגיל השלישי אשר אינם סיעודיים הולכת ועולה. לא אחת ידיות האחיזה מהוות את ההבדל בין החלקה לבין כמעט החלקה, בין המשך חיים עצמאיים לבין הפיכה מקשיש עצמאי לקשיש סיעודי. בגיל השלישי, גם כאשר מדובר בקשישים עצמאיים ובריאים, סכנת הנפילות עולה ותוצאותיה של נפילה היא לרוב קשה יותר. על כן חשוב לזכור כי הטיפול הנכון ביותר בנפילות או פשוט למנוע אותן – ועל כן ידיות אחיזה יכולות לסייע במניעת נפילות גם כאמור במקרים של קשישים בריאים ועצמאיים.

 

 

סוגי ידיות אחיזה

קיימים סוגים שונים של ידיות אחיזה – ידיות אחיזה למקלחת, מעקות עזר המסייעות לקימה בחדר השירותים, ידיות תמיכה במעברי הבית, ידיות אחיזה למיטה המסייעות בקימה ממנה ועוד...ישנן ידיות המקובעות לקיר, ישנן ידיות מתרוממות ועוד, ידיות אחיזה מתעקלות ועוד...כמו תמיד בכל הקשור לנושא בטיחות והנגשת הבית למגורי קשישים חשוב להתייעץ עם גורם מקצועי על מנת לבחור את סוגי הידיות המתאימים ביותר למצבם ולצרכי הקשישים המתגוררים בבית.  

 

טווחי מחיר לידיות אחיזה

 מחירן של ידיות אחיזה בסיסיות ופשוטות אינו עולה על עשרות שקלים בודדים. המחיר יעלה ככל שהידית תהיה איכותית או מורכבת יותר – למשל ידית מעוקלת הניתנת לסיבוב על ציר יכולה להגיע אף לאזור ה-1000 ₪. עם זאת מחירן של מרבית ידיות האחיזה אינו עולה על 250 ₪. 

 

ספקי ידיות אחיזה

קוסמוטרייד  – החברה המתמחה בייבוא ושיווק של מוצרים בתחום הרפואי, סיעודי ושיקומי– כולל מיטות סיעודיות. טלפון – 03-9120900  

טבע החיים   – חברה המתמחה  במוצרי בריאות, ניידות, נוחות והיגיינה. טלפון -  073-360-4316  

י.ש.מ (יד שרה מסייעת) – ציוד רפואי ושיקומי מבית יד שרה – כולל מכירת מגוון סוגים של ידיות אחיזה. טלפון – 02-6444670  

 

 

שיתוף

קרא עוד אודות מוצרים לקשישים

מיטות סיעודיות עבור קשישים ובעלי צרכים מיוחדים

מוצרים לקשישים

מיטות סיעודיות עבור קשישים ובעלי צרכים מיוחדים

קראו עוד
כסאות רחצה לבטיחות עבור קשישים והגיל השלישי

מוצרים לקשישים

כסאות רחצה לבטיחות עבור קשישים והגיל השלישי

קראו עוד
הגבהה לאסלה

מוצרים לקשישים

הגבהה לאסלה

קראו עוד
כפפות חד פעמיות

מוצרים לקשישים

כפפות חד פעמיות

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!