ייבוא מטפלים זרים לסיעוד – האם כדאי לייבא לארץ מטפל סיעודי? | iSavta

הבלוג של הסבתא / עובדים זרים פנויים לסיעוד / ייבוא מטפל זר לסיעוד – האם להביא לארץ מטפל חדש או לשכור שירותי מטפל זר שכבר נמצא בישראל?

ייבוא מטפל זר לסיעוד – האם להביא לארץ מטפל חדש או לשכור שירותי מטפל זר שכבר נמצא בישראל?
banner-img

חסכו לפחות 6,000 ש"ח בשנה בהעסקה ישירה!

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים עשויה לחסוך בין 6,000 ל 25,600 ש"ח כל שנה! הקליקו כאן כדי לראות כמה תוכלו לחסוך.

בפני זכאי גמלת סיעוד אשר עומדים גם בקריטריונים להעסקת עובד זר בסיעוד עומדת הדילמה כיצד להתקדם באיתור המטפל הסיעודי הזר. ניתן לפנות לתאגיד עובדים זרים ולייבא מטפל זר ארצה או לחילופין ניתן לאתר מטפל זר אשר נמצא עם רישיון עבודה בישראל ועבודתו אצל המטופל הקודם הסתיימה. (חשוב להדגיש כי גם במקרים של איתור מטפל זר באופן עצמאי חובה לבצע עמו רישום בתאגיד עובד זרים מורשה). 

אין ספק כי דווקא האפשרות השנייה, שבה מאתרים בצורה עצמאית מטפל סיעודי זר הנמצא בישראל עדיפה עשרות מונים על האפשרות של ייבוא מטפל זר חדש ממגוון רחב של סיבות – 

המלצות

למטפל סיעודי זר, אשר לו זו העבודה הראשונה בישראל לא תהיינה מן הסתם המלצות קודמות ממשפחות מטופלים. בעינינו, המלצות על האדם אשר יטפל ביקירנו וישהה עמו את מרבית הזמן הן דבר חשוב וחיוני המאפשר למשפחה לעמוד על אופי המטפל, את היחס שלו למטופל, את מקצועיותו ואת מסירותו. 

ניסיון

עבודה בטיפול בקשיש סיעודי היא עבודה עדינה ומורכבת בו זמנית. מטפל סיעודי צריך לדעת לו רק להעניק את הטיפול אלא גם להיות סובלני ולדעת להכיל, דברים אשר יש לרוב למטפלים מנוסים ואילו במקרים של מטפלים זרים ללא ניסיון קודם אף פעם לא ניתן לדעת כיצד יגיב לקשיים  ולאתגרים העולים בטיפול צמוד בקשיש סיעודי. 

היכרות עם הסביבה

באופן טבעי מטפל זר אשר מגיע לארץ בפעם הראשונה יעבור תהליך לא פשוט של התאקלמות לסביבה חדשה, למנטליות שונה, לתרבות אחרת ועוד...התאקלמות במדינה זרה אינה דבר של מה בכך וכבר היו מקרים בהם מטפלים אשר לא התאקלמו בישראל עזבו את עבודתם וחזרו למולדתם. מטפלים אשר שוהים בישראל ועבדו תקופה בבית מטופל, כבר מכירים את ישראל, את המנטליות ואת התרבות וסיכויי ההצלחה עמם לעבודה לטווח רחוק גבוהים יותר. 

זה נכון שלעתים למטפלים סיעודיים עם ניסיון קודם בישראל תהיינה דרישות כאלו ואחרות אשר בשונה ממטפל זר אשר מגיע לישראל למשפחה בפעם הראשונה. אך חשוב לזכור כי מטפלים אלו מכירים את ההתנהלות השונה בכל ענפי החיים, את התנהלות הבירוקרטית ולרוב יהיה מדובר בדרישות הגיוניות וסבירות ההמלצה היא תמיד ללכת לקראת המטפל הזר היכן שניתן וליצור עבורו סביבה חמה ותומכת.

שביעות הרצון של המטפל הזר לצד התקשורת שלו עם המטופל ובני משפחתו מעניקה למטפל הזר תחושת שייכות ומחוייבות גבוהה יותר למטופל. ואין ספק כי ככל שהמחוייבות גדולה יותר כך גם איכות הטיפול טובה יותר  - ואנו תמיד נרצה עבור יקירנו את הטיפול הטוב, המקצועי והמסור ביותר. 

 

למידע נוסף: מצאו מטפלים זרים השוהים בישראל לפי איזור בארץ

 

שיתוף

קרא עוד אודות עובדים זרים פנויים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

עובדים זרים פנויים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

קראו עוד
מטפלת סיעודית  מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

עובדים זרים פנויים לסיעוד

מטפלת סיעודית מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

קראו עוד
9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

עובדים זרים פנויים לסיעוד

9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

קראו עוד
עובדים זרים בישראל

עובדים זרים פנויים לסיעוד

עובדים זרים בישראל

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!