הבלוג של הסבתא / עובדים זרים לסיעוד / כיצד עובדת העסקה ישירה

כיצד עובדת העסקה ישירה
banner-img

חסכו לפחות 6000 ש"ח בשנה בהעסקה ישירה!

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים עשויה לחסוך בין 500 ל 2200 ש"ח כל חודש. הקליקו כאן כדי לראות כמה תוכלו לחסוך.

 

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים

במסגרת חוק סיעוד ניתנת לזכאי גמלת סיעוד אפשרות בחירה לגבי אפשרות ניצול יחידות השירות להן הם זכאים (מס' יחידות השירות נקבע על פי רמת הגמלה, רמה 6, הרמה הגבוהה ביותר, לאחר עדכון רפורמת חוק הסיעוד בינואר 2020, מזכה ב-30 יחידות שירות למעסיקים מטפלת ישראלית וכ-26 יחידות למעסיקים מטפל זר). כאשר אפשרויות הבחירה כוללות בין היתר קבלת טיפול סיעודי מחברת סיעוד, ביקור במרכזי יום לקשיש, קבלת חלק מגמלת הסיעוד בכסף ועוד. משפחות הזקוקות למטפל סיעודי במשרה מלאה (ההגדרה למשרה מלאה היא 42 שעות שבועיות) יבחרו על פי רוב לקבל את כל גמלת הסיעוד בכסף לצורך העסקה ישירה של מטפל סיעודי. 

 

אפשרויות ההעסקה הקיימות

 

העסקה משותפת

הזכאים לגמלת סיעוד יכולים להעסיק מטפל זר בהעסקה משותפת עם חברת הסיעוד, במצב כזה המשפחה מתנהלת מול 3 גורמים שונים – תאגיד העובדים הזרים, חברת הסיעוד עמה היא מעסיקה את המטפל הזר והמטפל הסיעודי עצמו. כך למשל במקרה של משפחה המעסיקה מטפל זר בהעסקה משותפת עם חברת הסיעוד לזכאי ברמה 6, חברת הסיעוד תממן 26 שעות שבועיות (שהן למעשה מס' השעות המקסימלי להעסקת עובד זר ברמה 6) ואילו משפחתו של המטפל תממן באופן פרטי כ-16 שעות שבועיות, המשלימות משרה מלאה בת 42 שעות שבועיות. אם ממירים זאת לאחוזים המשפחה אחראית ל-38% מתשלומי ההעסקה של המטפל (כולל כל התשלומים הנלווים כדוגמת הפרשה לפנסיה, דמי הבראה וכדו').

 

העסקה ישירה

זכאי גמלת סיעוד יכולים לבחור לקבל את מלוא גמלת הסיעוד ולהעסיק עובד זר בצורה ישירה ומלאה, ללא שילוב חברת סיעוד כזו או אחרת. משפחות המעסיקות מטפל זר בהיקף של 12 שעות לפחות ליום במשך 6 ימים בשבוע יכולות לבקש לקבלת את מלוא גמלת הסיעוד בכסף – גובה הגמלה בהתאם לרמה אשר נקבעה ע"י הביטוח הלאומי. (ברמה 6, הרמה המקסימלית, מדובר ב-26 שעות שבועיות). 

 

כיצד להעסיק מטפל סיעודי זר בהעסקה ישירה

נקדים ונאמר כי אין חובה לזכאי גמלת הסיעוד המעסיקים עובד זר לקבל את מלוא הגמלה בכסף אך בשל העלויות הגבוהות הכרוכות בהעסקת מטפל זר בסיעוד מרבית המשפחות תבחרנה לקבל את הגמלה בכסף. על זכאי גמלת הסיעוד להיות בעל היתר העסקה מרשות האוכלוסין ועל המטפל להיות נתין זר השוהה בצורה חוקית בישראל. לקבלת גמלה בכסף יש להעביר אל הביטוח הלאומי טופס בקשה לקבלת גמלה בכסף ולצרף אל הטופס הסכם העסקה חוקי הכולל התייחסות לכל התשלומים הקבועים בחוק. (קיימת על כך הקפדה יתרה והסכמים אשר אינם עומדים בקריטריונים יוחזרו למשפחות לתיקון לפני אישור הבקשה). 

מטפלים זרים לסיעוד השוהים בישראל ומעוניינים בהעסקה ישירה מול משפחות ניתן לאתר במהירות וביעילות באתר iSavta,כולל אפשרויות מיון וסינון מתקדמות (מין, אזורי רישיון, שפה, לילות, סופי שבוע ועוד...).

 

למידע נוסף בנושא: כיצד תוכלו לחסוך אלפי ש״ח בשנה באמצעות העסקה ישירה

הרשמו ומצאו מטפלים כעת!

שיתוף

קרא עוד אודות עובדים זרים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

עובדים זרים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

קראו עוד
מטפלת סיעודית  מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

עובדים זרים לסיעוד

מטפלת סיעודית מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

קראו עוד
9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

עובדים זרים לסיעוד

9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

קראו עוד
עובדים זרים בישראל

עובדים זרים לסיעוד

עובדים זרים בישראל

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!