הבלוג של הסבתא / עובדים זרים פנויים לסיעוד / מטפלת פיליפינית לסיעוד - כל מה שרציתם לדעת

מטפלת פיליפינית לסיעוד - כל מה שרציתם לדעת
banner-img

חסכו לפחות 6,000 ש"ח בשנה בהעסקה ישירה!

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים עשויה לחסוך בין 6,000 ל 25,600 ש"ח כל שנה! הקליקו כאן כדי לראות כמה תוכלו לחסוך.

ההתבגרות שלנו או של ההורים שלנו היא דבר טבעי שאין דרך לעצור ולכן רובנו חיים את היומיום ולא עוצרים לחשוב מה יקרה אחר כך. כשהרגע בו נזדקק לסיוע לביצוע פעולות פשוטות כמו הורדת קרש בשירותים, מעבר משכיבה לישיבה ויציאה לדואר, לבנק או לסופר השכונתי מגיע, הוא מלווה בהרבה חששות, שאלות ואי ודאות. מטרת מאמר זה היא לספק לכם את המידע הרלוונטי לגבי העסקת מטפלת פיליפינית לסיעוד וכיצד מתנהלים בעניין זה מול הגורמים השונים.

 

נראה לי שאמי או אבי זקוקים למטפלת סיעודית, מה עלי לעשות?

 

על פי תקנות המוסד לביטוח לאומי, בקשה להעסקת עובד זר לטיפול בקשישים יש להגיש ל"יחידת הסמך למתן היתרים לעובדים זרים", במשרד התמ"ת, טלפון 1-700-706-800. האישור להעסקת העובד ניתן בהתאם לדרגת הזכאות שנקבעה לנזקק במבחן התפקוד של הביטוח הלאומי. אם הקשיש זקוק לעזרה סיעודית באופן מיידי,  ועדיין לא הסתיים הטיפול בתביעה לגמלת סיעוד, ישנה אפשרות לקבל, באופן זמני וללא תשלום, שירות טרום סיעוד מחברת סיעוד באזור מגוריו.  על מנת לקבל שירות זה, צריך לפנות למחלקה הסוציאלית בשירותי הרווחה המקומיים או במרפאת קופ"ח או במחלקת הסיעוד בסניפי הביטוח הלאומי, מהם ניתן לקבל רשימה של חברות הנותנות שירותי סיעוד באזור המתאים, ואליהם אפשר לפנות. אם לאחר שיסתיים הטיפול בתביעה (טיפול שנמשך כמה שבועות) תימצא זכאות לגמלה, יוכל התובע, אם ירצה בכך, להמשיך ולקבל את  שירותי הסיעוד מהחברה שאותה הוא כבר מעסיק.

 

שמעתי שאין טובה יותר ממטפלת פיליפינית לסיעוד - האם זה נכון?

 

קשה לבחון, בעין אובייקטיבית, איזו מטפלת טובה יותר או פחות, ובסופו של דבר הכל תלוי בניסיון, באמביציה ובקשר שנוצר בין הקשיש למטפלת שלו. נכון שהתרבות בפיליפינים, כמו במדינות אסייתיות רבות אחרות, היא של דאגה ומתן כבוד למבוגרים ולקשישים ולכן האופי של מטפלת פיליפינית לסיעוד מתאים יותר לעבודה טיפולית מסוג זה.

 

מה עושים עם קשיי השפה והתרבות?

מעטים הישראלים שמדברים פיליפינית, הודית או מולדבית אך מרבית המטפלות הזרות הן בעלות ניסיון וותק בעבודה בארץ ולכן הן רכשו כבר שפה בסיסית לפחות, מה גם שרבות מהמטפלות הפיליפיניות דוברות אנגלית ברמה סבירה וטובה. מתוך ניסיון רב שנים אנו יודעים כי בין הקשישים למטפלות שלהם נוצר קשר מיוחד ותקשורת שמאפשרת להם הבנה עיוורת של הצרכים והדרישות ותוך זמן מועט המטפלת רוכשת גם שפה, גם הבנה של מנהגי הבית והתרבות וגם מיומנויות בישול שערבות לחיכו של המטופל שלה.

 

כמה עולה להעסיק מטפלת פיליפינית לסיעוד?

למרות שמדובר על עובדים זרים ולא על ישראלים, חוק שכר המינימום עדיין חל עליהם ולכן העלות הבסיסית ביותר של מטפלת פיליפינית לסיעוד הוא שכר המינימום של 5,000 ₪ בחודש ולאחר ניכויים שונים כמו שכר דירה, הפרשות וכיוצ"ב הסכום החודשי שמועבר לעובדת הוא כ-4,200 ₪. בנוסף, מגיע לעובדת יום מנוחה שבועי בן 25 שעות עליו תקבל מינימום של 340 ₪ וכל ההפרשות הפנסיוניות הכוללות הבראה, פנסיה וחופשה שנתית. לגבי תעריפים ועלויות אפשר לפנות לביטוח הלאומי או לחברת הסיעוד שלכם.

 

שיתוף

קרא עוד אודות עובדים זרים פנויים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

עובדים זרים פנויים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

קראו עוד
מטפלת סיעודית  מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

עובדים זרים פנויים לסיעוד

מטפלת סיעודית מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

קראו עוד
9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

עובדים זרים פנויים לסיעוד

9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

קראו עוד
עובדים זרים בישראל

עובדים זרים פנויים לסיעוד

עובדים זרים בישראל

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!