הבלוג של הסבתא / עובדים זרים לסיעוד / עובדים זרים סיעודיים: מאפיינים ייחודיים של התחום

עובדים זרים סיעודיים: מאפיינים ייחודיים של התחום
banner-img

חסכו לפחות 6000 ש"ח בשנה בהעסקה ישירה!

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים עשויה לחסוך בין 500 ל 2200 ש"ח כל חודש. הקליקו כאן כדי לראות כמה תוכלו לחסוך.

אינם דומים עובדים זרים סיעודיים – דהיינו עובדים זרים שמקצועם הוא הטיפול הסיעודי – לסוגים האחרים של עובדים זרים שנמצאים במקומותינו. המאפיינים הייחודיים של התחום מבדילים בין עובד זר סיעודי לבין עובד זר בתחומים אחרים; מאפיינים אלה יכולים וצריכים להשפיע על הבחירה של מי שנעסיק כמטפל סיעודי עבורנו או עבור בן משפחה.

לא הבל האופי

עובדים זרים בתחום הסיעוד צריכים להיות מקצועיים ולדעת מה לעשות במסגרת הטיפול שהם מעניקים. אבל אין תחום שבו המקצועיות איננה מספיקה בפני עצמה כמו בתחום הטיפול הסיעודי. עובדים זרים סיעודיים יכולים להיות מקצועיים בכל מאת האחוזים ובכל זאת לא להיות מתאימים לנו. למה? כי אין להם את האופי הנדרש. הטיפול הסיעודי איננו מסתכם רק ברמת הטיפול והמרכיב האישיותי בו חשוב לא פחות: רק אם נמצא עובד זר שהאופי שלו מתאים לאופי המטופל, שיודע להתנהג בצורה הנכונה וניחן באינטליגנציה הרגשית הנדרשת לעבודה הזו הרי שמצאנו את העובד המתאים.

חלק מהבית

חשוב לזכור שהמטפל הסיעודי הופך להיות חלק מהבית הרבה יותר מכל מקרה אחר. הוא נמצא שעות רבות בבית – אם לא עשרים וארבע שעות ביממה – ולעיתים קרובות הוא גם מתגורר בבית. הקרבה הזו מהווה מרכיב חשוב באופי יחסי העבודה עם עובדים זרים בתחום הסיעוד וחשוב להיות מודעים לכך. על פי רוב, המטפל אף יגור בביתו של המטופל וחשוב לקחת זאת בחשבון. כל מעסיק מחויב לדאוג למגורים לעובד שלו אך הדבר מקבל אופי שונה באופן מהותי כאשר העובד הזר מתגורר בביתו של המטופל.

אתגרים מיוחדים

תחום הטיפול הסיעודי מציב אתגרים מיוחדים עבור המעסיק ועבור המועסק כאחד. המעסיק – ומן הסתם הקוראים של המאמר הזה משתייכים על פי רוב לצד המעסיק ולא לצד המועסק – חייב לזכור שהעובד הזר הסיעודי איננו אמור לבצע מטלות שנמצאות מחוץ להגדרת התפקיד שלו. אלא שלעיתים הגדרת התפקיד של עובדים זרים בתחום הסיעוד איננה פשוטה ואיננה מובהקת: מה נכלל בתחום הטיפול הסיעודי ומה גולש מתוך התחום הזה אל האזורים האפורים השכנים של מטלות שונות כמו ניקיון הבית, שירותים נלווים ומשימות שונות? גם היחסים בתחום הזה הינם בעלי מאפיין מובהק של קרבה אינטנסיבית בין העובד למטופל ויש להקדיש לכך תשומת לב. קשה מאוד ליצור יחסי מעסיק-מועסק קלאסיים כאשר מדובר בתחום הטיפול הסיעודי על כל המטענים הרגשיים המעורבים בו.

מי שזקוק לשירותיהם של עובדים זרים סיעודיים ינהג בחוכמה אם לפני שהוא בוחר מטפל הוא יקדיש מעט מחשבה למאפיינים הייחודיים של התחום הזה.

הרשמו ומצאו מטפלים כעת!

שיתוף

קרא עוד אודות עובדים זרים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

עובדים זרים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

קראו עוד
מטפלת סיעודית  מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

עובדים זרים לסיעוד

מטפלת סיעודית מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

קראו עוד
9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

עובדים זרים לסיעוד

9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

קראו עוד
עובדים זרים בישראל

עובדים זרים לסיעוד

עובדים זרים בישראל

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!