הבלוג של הסבתא / עובדים זרים לסיעוד / שכל, רגש ובחירת מטפל סיעודי

שכל, רגש ובחירת מטפל סיעודי
banner-img

חסכו לפחות 6000 ש"ח בשנה בהעסקה ישירה!

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים עשויה לחסוך בין 500 ל 2200 ש"ח כל חודש. הקליקו כאן כדי לראות כמה תוכלו לחסוך.

ישנם הרבה דברים שיש לקחת בחשבון כאשר ניגשים לבחירת מטפל סיעודי. הפעם, במקום למנות את הדברים השונים שעליהם צריך לחשוב (ועל כך עוד נפרט בפעם אחרת) נסתפק בהצגת שתי גישות שונות לתהליך הבחירה של מטפל סיעודי: הגישה השכלית והגישה הרגשית. בסופו של דבר ייתכן והגישה הנכונה היא גישה שלישית שמאזנת בין שתי הגישות הללו.

בחירה מושכלת

בין אם נתייעץ עם אנשים אחרים ובין אם נחשוב על זה לבד נדמה שהגישה שבה יש לבחור בכל הנוגע לבחירת מטפל סיעודי היא הגישה השכלית. כמו כל החלטה בחיים שלנו גם הבחירה הזו – החלטה בעלת חשיבות מיוחדת והשלכות מרובות – צריכה להיעשות מתוך שיקולים הגיוניים שונים, מתוך בחינת ההיצע הקיים, אחרי חשיבה על מה אנחנו צריכים ומה אנחנו רוצים וכן הלאה. השכל הוא זה שצריך למשול בתהליך ולהוביל אותנו אל הבחירה הנכונה.

לחשוב עם הלב

אבל בחירת מטפל סיעודי איננה רק עניין שכלי ותו לא. אם עלינו לבחור מטפל מתאים הרי שברור שעלינו להרגיש אם מדובר באמת בבן אדם טוב – גם בפני עצמו וגם בתור מישהו שצריך לחיות איתו ולעבוד איתו. השכל לא יכול להגיד לנו באמת מיהו אדם טוב ורק הלב יכול להוביל אותנו בדרך הנכונה אל החיבור הנכון עם המטפל הנכון. הבחירה הנכונה של מטפל סיעודי אפשרית רק אם אנחנו ניתן ללב להוביל אותנו אל האדם הנכון והמיוחד.

שביל הזהב

כמו בהרבה מקרים בחיים נדמה שהתשובה הנכונה היא בשילוב הנכון בין הרגש ובין השכל. מצד אחד חשוב מאוד לגשת לעניין בצורה מחושבת והגיונית. מצד שני אסור לנו להזניח את הלב כיוון שמדובר בהחלטה שאיננה רק שכלית. באמצעות שילוב ואיזון נכון בין הראש והלב אנחנו יכולים להגיע לבחירה נכונה בהרבה.

מובן מאליו שלא מדובר בעצה של מה בכך: הרבה יותר קל להמליץ לאזן בין הרגש והשכל מאשר להוציא זאת לפועל. עם זאת מדובר באסטרטגיה משתלמת שיכולה להניב עבורנו דיבידנדים גדולים: מציאת מטפל סיעודי איכותי ומתאים שיענה על הציפיות שלנו – גם אלו השכליות וגם אלה הרגשיות.

הרשמו ומצאו מטפלים כעת!

שיתוף

קרא עוד אודות עובדים זרים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

עובדים זרים לסיעוד

השפעת נגיף הקורונה על מטפלים זרים לסיעוד

קראו עוד
מטפלת סיעודית  מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

עובדים זרים לסיעוד

מטפלת סיעודית מחליפה - מה צריך לדעת ואיך צריך לבחור

קראו עוד
9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

עובדים זרים לסיעוד

9 כללי ברזל להעסקת מטפלים סיעודיים

קראו עוד
העסקת מטפלים לפי החוק

עובדים זרים לסיעוד

העסקת מטפלים לפי החוק

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!