הבלוג של הסבתא / טיפול בקשישים / כאשר אדם מטפל באדם

כאשר אדם מטפל באדם
banner-img

חסכו לפחות 6000 ש"ח בשנה בהעסקה ישירה!

העסקה ישירה של מטפלים סיעודיים עשויה לחסוך בין 500 ל 2200 ש"ח כל חודש. הקליקו כאן כדי לראות כמה תוכלו לחסוך.

אחת הנקודות הראויות ביותר לשיח בכל הקשור לטיפול סיעודי במבוגרים, היא העובדה שאדם מטפל באדם. ישנם מצבים רבים בהם שוכחים אנשים שאותה מטפלת סיעודית שמגיעה לסעוד את הוריהם, היא אדם בפני עצמה.

נכון שכאשר מחליטה מטפלת סיעודית לקחת על עצמה טיפול באדם כלשהוא, עליה להתמסר ולהקדיש את מלוא תשומת הלב לתפקידה החדש, אך אל לנו לשכוח שמדובר באדם, לא החפץ ולא ברובוט ובדיוק בעבור כך בחרנו לעשות שימוש בבמה זו כדי להעלות שלוש נקודות חשובות שכדאי שתבחנו, באם גם אתם מתנהלים מול מטפלת סיעודית.

החיים האחרים

כל מטפלת סיעודית, באשר מוצאה יהיה, משאירה מאחוריה חיים אחרים. ישנן מטפלות שמשאירות הורים וחברים וישנן מטפלות שמשאירות אפילו בן זוג וילדים מתוך מטרה להעניק להם אפשרות לחיים נוחים יותר על ידי הרווח הכספי שהיא יכולה לייצר בעבודה מחוץ למדינת האם שלה.

במצבים רבים חווה המטפלת, כאדם, געגועים, תחושות של בדידות וקשיים אחרים המובנים מאליהם. כדי להקל עליה, נסו להתעניין בה, נסו לשאול על החיים האחרים שהיא השאירה מאחור. על הרגשות שלה והכי חשוב, נסו לתת לה כמה שיותר תחושת שייכות ונסו למלא ולו במעט, את מקום המשפחה שחסרה לה.

החיים הפרטיים

ההתמסרות לטיפול סיעודי היא די טוטלית, אך אין זה אומר שהמטפלת צריכה לסרס את עצמה מלרצות חיים פרטיים. מטפלות רבות שואבות את הכוח להמשיך מקשרים שהן יוצרות עם אנשים. תפרגנו לה אם היא מצליחה ליצור קשר ולגבש לה קבוצת חברות, בן זוג או כל דרך אחרת לספק את הצורך בחיים פרטיים. אל תשכחו שהיא אינה רכוש והיא אדם בעל צרכים ממש כשלכם.

הצורך להתאוורר

ההפסקות והחופשים מוסדרים בדרך כלל מראש ואתם יודעים מה השעות בהם היא תעדר. השתדלו לוותר על תפקיד הבוס ותנו לה להרגיש שחשוב לכם שהיא תתאוורר ותחדש כוחות מעת לעת. שינוי אווירה הוא צורך אנושי בסיסי והוא כלי הישרדותי עיקרי בחיינו, ממש מבלי שנשים לב לכך.

אם ברמה האישית אתם חשים שלמים לגבי שלושת הנקודות הללו, אשריכם. אם אתם חשים שיש מקום לשיפור, אל תהססו לשוחח עם המטפלת הסיעודית שיחה פתוחה מלב אל לב ולומר לה כמה חשוב לכם שהיא תרגיש שייכת וכמה אתם מעריכים את העבודה שהיא עושה. תוך כדי השיחה תוכלו לשפר את מקומכם באשר לנקודות הללו ולתת לה תחושה טובה הרבה יותר.

אין מנוס מכך שכאשר טוב למטפלת הסיעודית, היא מעניקה טיפול טוב יותר. השקט הנפשי ותחושת השייכות שהיא תקבל תעלה את הקונפורמיות שלה וכל עוד היא תרגיש שמבינים אותה ושבאמת אכפת לכם ממנה, האדם העיקרי שירוויח מזה יהיה המטופל עצמו, שזוכה לספוג את מגוון התחושות במגוון מצבים, כי כאשר אדם מטפל באדם, ישנו מגע אישי, רגשי ופיזי אינטנסיבי, שהוא בלתי נמנע.

הרשמו ומצאו מטפלים כעת!

שיתוף

קרא עוד אודות טיפול בקשישים

המדריך לחסכון בהוצאות טיפול סיעודי של בן משפחה

טיפול בקשישים

המדריך לחסכון בהוצאות טיפול סיעודי של בן משפחה

קראו עוד
⁨מטופלים מבוגרים ומטפלים סיעודיים - התמודדות עם נגיף הקורונה⁩

טיפול בקשישים

⁨מטופלים מבוגרים ומטפלים סיעודיים - התמודדות עם נגיף הקורונה⁩

קראו עוד
סוגי ביטוח סיעודי

טיפול בקשישים

סוגי ביטוח סיעודי

קראו עוד
3 בעיות רפואיות נפוצות בגיל השלישי

טיפול בקשישים

3 בעיות רפואיות נפוצות בגיל השלישי

קראו עוד

קבלו את הניוזלטר של הסבתא

השארו בקשר!